فرمولاسیون گاز پاکن

شرکت مهندسی  کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون گاز پاکن و خط تولید مایع گاز پاکن را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و استاندارد ملی مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

ارائه تخصصی فرمولاسیون انواع شامپو بدن


گاز پاکن چیست

گاز پاک‌کن یک محلول کامل جهت برق انداختن اجاق گاز است. این محلول به صورت اسپری قابل استفاده است و کیفیت بسیار خوبی دارد و از ترکیبات موثری بهره می‌برد که قدرت پاک‌کنندگی بسیار بالایی دارد. با اسپری کردن مقداری از این مایع روی گاز، پس از اندک زمانی، به‌راحتی و با کمک یک اسکاچ معمولی یا ابر نرم، می‌توان صفحه‌ی گاز را کاملا تمیز و بدون چربی و لکه کرد. اسپری گاز پاک‌کن، برای سطوح استیل و لعابدار بسیار مناسب است و آسیبی به آن نمی‌زند.

نحوه عملکرد مایع گاز پاک کن

مونو اتانول آمین

با آّب مخلوط می شود و نقطه جوش زیادی دارد و می تواند تحت واکنش های معمول, تکه های سطوح اجاق گاز را می شکند, برخی از اسید های چرب را خنثی می کند و برخی دیگر را به برش های چربی تبدیل می کند. مونو اتانول آمین یک ترکیب آلی فرار است که می تواند باعث سردرگرمی, خون دماغ و سرطان در انسان شود.

دی اتیلن گلیکول مونوبوتیل اتر

به حل چربی های شل شده توسط مونو اتانول آمین کمک می کند.

هیدروکسید سدیم

بوتان و مونو اتانول آمین باعث پوشش نرم آلی می شوند و به هیدروکسید سدیم اجازه می دهند تا به مولکول های چربی تری گلیسیرید حمله کند.این واکنش گرما می دهد و به فرم ساده ای از صابون منجر می شود.

دی اتانول آمین

کف مواد دیگر را از بین می برد و از تبخیر آنها جلوگیری می کند و آنها را مجبور می کند تا صابون و محلول چربی را از بین ببرند.

ویژگی فرمولاسیون مایع گاز پاک کن این شرکت

1) خاصیت لکه بری قوی

2) خاصیت جرم گیری قوی

3) داشتن رایحه خوش

4) پایین بودن میزان مواد شیمیایی

5) بسته بندی مناسب

6) قیمت خرید مناسب

عوارض استفاده از گاز پاک کن

از آنجا که درصد سود در این ترکیبات بالای 2% است، به طور قطع در این موارد رقیق سازی باید صورت بگیرد.

تنفس بخارات این ماده در حالی که بیش از حد الکل مصرف می کنید می تواند منجر به مشکلات کلیوی و کبدی شود.

روش استفاده صحیح از گاز پاک کن

1) در هنگام خرید مایع گاز پاک کن، توجه داشته باشید که مهم ترین اصل تناسب میان کارایی مورد نظر شما و نیز خصوصیات یک پاک کننده است.

2) ابتدا از جنس بدنه گاز یا اجاق مطلع شوید و سپس اقدام به خرید نمایید. در این صورت بافت رویی گاز و اجاق خراب نمی شود و رنگ آن نیز از بین نمی رود.

3) میزان لکه بری و جرم گیری مایع گاز پاک کن بسیار مهم است. ابتدا دقت کنید که میان لکه بری یا جرم گیری یک پاک کننده، کدام برای تان مهم تر است و بعد خرید فرمایید. اگر در مکان مورد نظر نیاز به رایحه خوش دارید مایع گاز پاک کن را نیز به لیست خواسته هایتان استفاده کنید.

4) بر اساس نیاز خرید کنید زیرا بازه زمانی نگه داری و استفاده از آن ها محدود است.

5) اگر به صورت روزانه از پاک کننده ها و همچنین مایع گاز پاک کن استفاده می کنید، حتما از پاک کننده ای استفاده کنید که میزان اسید، ترکیب سدیم دار و ... آن پایین باشد.