فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس

شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس  و خط تولید مایع نرم کننده لباس را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و  استاندارد  ملی مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

ارائه تخصصی فرمولاسیون انواع نرم کننده حوله و لباس
فرمول مایع نرم کننده لباس معمولی
فرمول مایع نرم کننده لباس خانگی


تاریخچه مایع نرم کننده لباس

اولین نرم کننده لباس در اوایل قرن 20 توسط صنعت نساجی توسعه یافت. در آن زمان شیوه ای که برای رنگ آمیزی الیاف پنبه ای کاربرد داشت سبب سختی آن میشد. در اوایل دهه 1900 ترکیبات نرم کننده پنبه پس از رنگ آمیزی ایجاد شد.با پیشرفت شیمی آلی و نگرانی ها در مورد محیط زیست, فرمولاسیون های غلیظ تر طراحی شدند که یک چهارم محصول مورد استفاده قرار می گرفت و در نتیجه ظرف های کوچکتری مصرف می شد.

مایع نرم کننده حوله و لباس چیست

مایع نرم کننده یک ترکیب مایع است که طی شستشو به ماشین لباسشویی اضافه می گردد تا لباس نرم تر گردد.  این مواد با رسوب مواد شیمیایی روان کننده روی پارچه موجب نرمی و بوی خوش آن می گردد. شستشوی ماشینی پارچه, به خصوص پنبه و پشم, باعث خرد شدن الیاف و فرسوده شدن می شود و این حالت پارچه هنگام خشک شدن آن در هوا, سخت می شود. پودرها و مایع شوینده باعث خشک شدن لباس ها می شود و این امر باعث خارش و حساسیت و قرمزی پوست می گردد و مایع نرم کننده در لطیف شدن لباس ها و بوی خوش, نقش به سزایی دارد و همچنین الکتریسیته ساکن و چروک لباس را از بین می برد.

نحوه عملکرد مایع لباسشویی

نرم کننده های پارچه با ترکیبات شیمیایی که از نظر الکتریکی شارژ می شوند, سطح پارچه را می پوشانند و باعث می شوند که نخ ها از سطح بالا بیایند و بافت کرکی و نرمتری را ایجاد می کند. نرم کننده های کاتیونی با جذب الکترو استاتیک به گروه های با بار منفی روی الیاف وصل شده و بار آنها را خنثی می کنند, زنجیرهای بلند آلیفاتیک به سمت خارج فیبر چرخیده و روانکاری را ایجاد می کنند. نرم کننده ها از ایجاد بار الکتریکی روی پارچه جلوگیری میکند که به نوبه خود چسب پارچه حین دست زدن و پوشیدن و جذب گرد و غبار را ازبین می برد. همچنین باعث کاهش چین و چروک و اتو کشی آسان می گردد.

ویژگی های فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس این شرکت

یک فرمول مایع نرم کننده لباس باید علاوه بر نرم کنندگی لباس, غلظت, بو و رنگ مناسب هم داشته باشد و باید از لحاظ پایداری رنگ در بلند مدت کیفیت لباس  را تضمین نماید. همچنین اسانس و رایحه استفاده شده در فرمول  مایع نرم کننده باید به نحوی باشد که کاملا محسوس و قابل لمس باشد.شرکت کار اندیش صنعت شیمی اقدام به ارایه فرمولاسیون تولید مایع نرم کننده لباس مطابق با تکنولوژی روز دنیا و با بهره گیری از مواد اولیه شیمیایی مرغوب و قابل دسترس در بازار نموده است. خوشحالیم که به عنوان یک شرکت دانش بنیان اقدام به تولید و اراءیه فرمولاسیون پیشرفته در این زمینه نموده ایم که علاوه بر کیفیت, صرفه اقتصادی هم دارد. م.اد اولیه به کار رفته در این فرمولاسیون کاملا استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت است.

عوارض استفاده از مواد نرم کننده لباس

نرم کننده های لباس عوارض منفی زیادی دارند و فهرست بالایی از موادشیمیایی و ترکیبات سمی دارندکه معمولا پنهان می باشد. چون لباس ها و ملحفه ها تماس مستقیم با پوست دارند, این مواد به راحتی وارد بدن و خون می شوند. علاوه بر این استشمام بوی به ظاهر خوب آن, تاثیر منفی زیادی روی دستگاه تنفسی دارد.

روش استفاده صحیح از مایع نرم کننده لباس

نرم کننده ها خواص شویندگی ندارند و فقط برای نرم کنندگی لباس استفاده می شوند, لذا در مرحله آخر شستشو اضافه می گردد. مواد نرم کننده نباید با هیچ ماده دیگری مخلوط شوند چون در صورت رسوب از محیط شستشو خارج می شوند و همچنین بعد از استفاده از آن نباید مجددا لباس را آبکشی کرد.

نرم کننده ها معمولا به صورت مایع استفاده می شوند. پخش یکنواخت نرم کننده برای جلوگیری از ایجاد لکه بسیار حایز اهمیت است. غلظت زیاد نرم کننده‌ها نه تنها دلیل بر وجود ماده موثر و قدرت بیشتر نرم کنندگی نیست، بلکه هرچه نرم کننده غلیظ‌تر باشد بدون وارد شدن در فرآیند جذب روی البسه، توسط آب از محیط خارج شده و کارایی خود را از دست می‌دهد.

سایت و اطلاعات سایت در حال بروزرسانی است لطفا صبور باشید.