فرمولاسیون پودر لباسشویی

شرکت مهندسی  کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون مایع لباسشویی و خط تولید مایع لباسشویی را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و  استاندارد ملی مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

ارائه تخصصی فرمولاسیون انواع مایع لباسشویی
فرمول مایع لباسشویی

فرمول مایع لباسشویی لکه بر

فرمول مایع لباسشویی مخصوص خشکشویی


مایع لباسشویی چیست

مایع لباسشویی، نوعی ماده شوینده (ماده تمیز کننده) است که برای تمیز کردن لباس استفاده می شود. مواد شوینده لباس به صورت پودر و مایع تولید می شوند.

نحوه عملکرد مایع لباسشویی

سورفاکتانت های آنیونی:

سورفاکتانت ها بیشترین عملکرد نظافت در مواد شوینده لباس را دارند. آنها این کار را با کاهش کشش سطحی آب برای بهبود خیس شدن فراهم می کنند.
مواد شوینده لباسشویی بیشتر حاوی سورفاکتانت های آنیونی و غیر یونی هستند. سورفاکتانت های کاتیونی به طور معمول با مواد شوینده آنیونی سازگار نیستند و کارایی پاک کنندگی ضعیفی دارند. آنها فقط برای جلوه های ویژه خاص به عنوان نرم کننده های پارچه، مواد ضد الکتریسیته ساکن و مواد کش استفاده می شوند. بیشتر شوینده ها از ترکیب مواد فعال کننده مختلف برای متعادل سازی عملکرد خود استفاده می کنند.

سفید کننده ها:

سفید کننده های لباسشویی مدرن شامل سفید کننده خانگی (هیپوکلریت سدیم) نیست. سفیدکننده های لباسشویی به طور معمول ترکیبات پایدار هیدروژن پراکسید مانند پربورات سدیم و پرکربنات سدیم هستند، اینها به عنوان جامد غیرفعال هستند اما با قرار گرفتن در معرض آب پراکسید هیدروژن آزاد می کنند. اهداف اصلی سفید کننده ها لکه های آلی قابل اکسید شدن است که معمولاً منشا گیاهی دارند (به عنوان مثال کلروفیل ، رنگهای آنتوسیانین ، تانن ها ، اسیدهای هیومیک و رنگدانه های کاروتنوئید).

آنزیم ها:
استفاده از آنزیم ها برای لباسشویی در سال 1913 توسط Otto Rohm معرفی شد. اولین آماده سازی عصاره پانکراس از حیوانات ذبح شده بود که در برابر قلیایی و سفید کننده ناپایدار بود.
آنزیم ها برای تخریب لکه های سرسخت متشکل از پروتئین ها (به عنوان مثال شیر، کاکائو، خون، زرده تخم مرغ، چمن)، چربی ها (به عنوان مثال، شکلات، چربی ها، روغن ها)، نشاسته (به عنوان مثال لکه های آرد و سیب زمینی) و سلولز (آسیب دیده) لازم است. الیاف پنبه، لکه های سبزیجات و میوه). هر نوع لکه به نوع دیگری از آنزیم نیاز دارد: پروتئازها (ساویناز) برای پروتئین ها، لیپازها برای گریس ها، آمیلازها برای کربوهیدرات ها و سلولازها برای سلولز.

مواد دیگر

بسته به شرایط مورد انتظار برای استفاده، بسیاری از مواد دیگر اضافه می شوند. این مواد افزودنی با تثبیت یا خنثی سازی کف، خاصیت کف سازی محصول را اصلاح می کنند. سایر مواد باعث افزایش یا کاهش ویسکوزیته محلول می شوند و یا مواد دیگر را حل می کنند. بازدارنده های خوردگی خسارت وارد شده به تجهیزات شستشو را خنثی می کنند. "بازدارنده های انتقال رنگ" از رنگ آمیزی مواد دیگر به مواد دیگر جلوگیری می کند.

ویژگی های فرمولاسیون مایع لباس این شرکت

1) کیفیت و قدرت شویندگی بالا

2) غلظت مناسب

3) کف متعادل

4) رایحه خوش

5) محافظت از الیاف پارچه

مزایای استفاده از مایع لباسشویی در مقایسه با پودر لباسشویی

1) مایع لباس برای شویندگی ملایم هست و برای لباس های خیلی کثیف استفاده نمی شوند.

2) مایع لباس فاقد سفید کننده بوده و به لباس آسیبی وارد نمی کنند.

3) مایع لباس به راحتی در آب حل می شود و لکه های سفید ایجاد نمی کند.

4) مایع لباس دارای قابلیت چربی بری فوق العاده است.

5) مایع لباس به دلیل ترمی و لطافت, اتو کشی را آسان می کند.