فرمولاسیون ژل دستشویی

شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون ژل دستشویی و خط تولید ژل دستشویی را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و استاندارد ملی مبتنی برتجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

انواع فرمولاسیون ژل دست شویی:

فرمول ژل دستشویی گیاهی

فرمول ژل دستشویی معمولی

فرمول ژل دستشویی نرم کننده
فرمول ژل دستشویی ویتامینه
ژل دستشویی ترمیم کننده
فرمول انواع ژل دستشویی


تاریخچه ژل دستشویی

 اولین بار در سال 1966 آقای لوپ هرناندز که در آن زمان دانشجوی پرستاری بود ایده، ساخت یک ژل ضد عفونی کننده بر پایه الکل را ارائه کرد که هدف از آن تمیز کردن دست‌ها در محیط‌هایی بود که امکانات مناسب برای شستن دست وجود نداشت. این محصول مانند بسیاری از محصولات بهداشتی دیگر با استقبال عمومی گسترده‌ای مواجه نشد تا آن که در سال 2009 با همه گیر شدن آنفلوانزای خوکی یا همان H1N1، مورد استقبال عامه مردم قرار گرفت. در آن سال فروش ژل‌های آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده در آمریکا و تنها طی 6 ماه، حدود 70 درصد افزایش داشت. در نهایت در سال 2010 استفاده از بطری‌های کوچکی که با ژل‌های ضد عفونی کننده پر شده بودند، رایج شد.
البته محبوبیت ژل‌های ضد عفونی کننده دست فقط ناشی از بیماری‌های فراگیر نبود. صنعت سودآور تولید این محصولات باعث تبلیغات بیشتر و افزایش فروش شد. در نتیجه امروز و پس از گذشت چند سال شاهد آن هستیم که ژل‌های ضد عفونی کننده در رنگ‌ها و رایحه‌های مختلف به بازار راه یافتند. به‌علاوه در این مدت ژل‌های ضد عفونی کننده‌ای به تولید رسید که به‌جای استفاده از الکل، از ترکیبات استفاده می‌کنند.

متخصصین بهداشتی بر این عقیده‌اند که برای کشتن بیشتر ویروس‌ها حداقل 60 درصد الکل لازم است ( بیشتر محصولات ضد عفونی کننده حاوی 60 تا 95 درصد الکل هستند). البته برای کسانی که پوست حساس‌تری دارند، محصولات ضد عفونی کننده بدون الکل هم وجود دارد.
تا مدت‌ها در تمام محصولات بهداشتی ، از صابون گرفته تا خمیر دندان، از ترکیبی بسیار قدرتمند و ضد باکتریایی به نام تری کلوسان استفاده می‌شد. هر چند که تحقیقات بعدی مشخص کرد این ترکیب بیشتر از هر چیز برای سیستم هورمونی بدن خود ما مضر است و به این ترتیب در سال 2017 استفاده از آن در محصولات بهداشتی ممنوع اعلام شد.

ژل دستشویی چیست

نوعی ضدعفونی کننده و ماده شوینده دست که به صورت ژل طراحی و تولید شده. ژل ضد عفونی کننده دست بهترین گزینه برای رعایت بهداشت و برطرف کردن فوری میکروب و باکتری و ویروس از سطح پوست می باشد. این محصول در زمانی کمتر از 20ثانیه تمامی میکروب و باکتری و ویروس موجود در سطح پوست را بی آن که نیازی به آب داشته باشد برطرف می کند و بدون نیاز به استفاده از دستمال از سطح پوست خشک می شود

ویژگی های فرمولاسیون ژل دستشویی

1) محافظ دست ها در مقابل میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا

2) جذب بلافاصله بدون ایجاد چسبندگی بر روی پوست

3) مناسب برای همه سنین و انواع پوست

4) ضد عفونی کننده مرغوب

5) بدون زبر کردن پوست

روش استفاده صحیح از ژل دستشویی

1) چند قطره از ژل را روی کف یک دست می‌ریزیم.

2) دست‌ها را به هم بمالید. تمام سطوح دست و لابلای انگشتان را به مقدار کافی از ژل آغشته کرده و اجازه دهید تا خشک شود.

3) اگر دست‌ها آلودگی قابل مشاهده داشتند، شستشوی با آب و صابون الزامی است.

4) برای ضدعفونی کردن کامل، تمام سطوح دست‌ها، اطراف ناخن‌ها، لابه‌لای انگشتان و پشت شست و اطراف مچ باید ضدعفونی شوند.