شرکت مهندسی کار اندیش صنعت شیمی

شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون شامپو موی سر و خط تولید شامپو موی سر را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و استاندارد ملی مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

این شرکت در زمینه زیر فعالیت می نماید:

راه اندازی خط تولید شامپو موی سر, ارائه فرمول ساخت شامپو مو سر,

آموزش تولید شامپو موی سر, تامین مواد اولیه شامپو موی سر,

فروش تجهیزات تولید شامپو موی سر

ارائه تخصصی فرمولاسیون انواع شامپو موی سر
فرمول شامپو موی معمولی
فرمول شامپو موی چرب
فرمول شامپو موی خشک
فرمول شامپو گیاهی
فرمول شامپو تقویتی مو (ویتامینه, پروتئینه)
فرمول شامپو ضد شوره مو
فرمول شامپو تقویتی مو
فرمول شامپو نرم کننده مو
فرمول انواع شامپو سر

همکاری موثر و موفق به همراه رضایت تولیدکنندگان در کشورهای ایران, افغانستان, عراق, تاجیکستان, آذربایجان, اربیل کردستان, تاجیکستان, ترکمنستان و سایرکشورها

مهمترین تفاوت شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی با سایر شرکت ها این است که علاوه بر ارائه فرمول های جدید و با کیفیت تولید شامپو موی سر و تجهیزات تولید و مواد اولیه مورد نیاز شما تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت و چه از نظر به روز رسانی فرمول های ساخت شامپو مو سر شما انجام می دهد و همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم  تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

قبل از هرگونه اقدام عملی جهت ثبت شرکت, گرفتن مجوزات لازم, خرید مواداولیه, خرید فرمولاسیون, راه اندازی خط تولید شامپو موی سر, ساخت واحد تولیدی و دیگر اقدامات عملی حتما از مشاوره رایگان متخصصین ما استفاده  نمایید.

سالها تجربه موفق در امر مشاوره جهت راه اندازی و ساخت و تولید انواع شامپو موی سر

**رضایت تمام مشتریان پشتوانه ما است**
توجه:
کلیه اطلاعات این سایت انحصاری است و با زحمت و علم مهندسین این شرکت جمع آوری و نوشته شده است لذا هرگونه کپی برداری توسط دیگران ممنوع می باشد.
در خرید فرمولاسیون و مواد اولیه و تجهیزات تولید کاملا دقت نمایید متاسفانه خیلی از دوستان و مشتریان ما قبلا با مراجعه به شرکت ها و افراد نامناسب و سودجو با مبالغ بالاتر اقدام به خرید مواد اولیه و فرمولاسیون و تجهیزات با  وعده های کاذب و بدون برآورد و مشاوره با متخصص و مهندسین باتجربه کردند که این امر باعث ضرر مالی و عدم رسیدن به نتیجه مطلوب آنها شده  بنابراین در انتخاب خود دقت نمایید.

آماده ارائه مشاوره کاملا رایگان ازطریق:

ارتباط از طریق شبکه مجازی:(واتساپ, ایمو, تلگرام)

شماره  موبایل: 09154747970

شماره دفتر: 05136144019

شماره فاکس: 05136144019

جیمیل: karandishsanatco@gmail.com

مشاوره رایگان توسط متخصص شیمی مطابق با استاندارد های ملی با کمترین هزینه ها و قیمت اقتصادی و قابل رقابت با کلیه تولید کنندگان شامپو موی سر انجام می شود.

تاریخچه شامپو موی سر

در شبه قاره هند از زمان های بسیار قدیم انواع گیاهان و عصاره آنها به عنوان شامپو استفاده می شده است. با جوشاندن ساپیندوس با انگور فرنگی خشک (amla) و انتخاب گیاهان دیگر، با استفاده از عصاره صاف شده، یک شامپوی اولیه بسیار موثر تهیه شد. ساپیندوس، همچنین به عنوان صابون یا دانه های صابون شناخته می شود، یک درخت گرمسیری گسترده در هند که ksuna نامیده می شود و تفاله میوه آن حاوی ساپونین است که یک سورفاکتانت طبیعی است. عصاره زغال اخته کف ایجاد می کند که متون هندی آن را فناکا می نامند که موها را نرم، براق و قابل کنترل می کند. سایر محصولات مورد استفاده برای پاکسازی مو، شیکاکی, ریتا و آراپو بود.
پاکسازی با ماساژ مو و بدن (شامپو) هنگام حمام روزانه یکی از علاقه های تجار استعمار اولیه در هند بود. هنگامی که آنها به اروپا بازگشتند عادتهای تازه آموخته بودند، از جمله درمان مو را که آنها شامپو نامیدند.

در سال 1814، ماهومد، با همسر ایرلندی خود جین دالی، اولین حمام ماساژ بخار شامپو را در انگلیس، افتتاح کردند. وی این درمان را در یک مقاله محلی به عنوان "حمام بخار طبی هندی (نوع حمام ترکی) توصیف کرد، درمانی برای بسیاری از بیماری ها و تسکین کامل دردها به ویژه روماتیسم، نقرس، سفتی مفاصل ، پیچ خوردگی های قدیمی و درد در مفاصل.
در مراحل اولیه شامپو در اروپا، آرایشگران انگلیسی, صابون تراشیده شده را در آب جوشانده و گیاهانی اضافه کردند تا به موها درخشش و عطر بدهد.

شامپوی موی سر چیست

شامپو نوعی ماده تمیزکننده است که روی مو استفاده می شود. در اکثر موارد، عامل تمیز کننده باید در یک مایع حل شود. مایع را روی موهای مرطوب ماساژ می‌دهند تا کفی درست شود که چربی و کثیفی را در خود حل می‌کند. کف را بعد از چند دقیقه از روی موها می شویند تا موها کاملاً تمیز شود. شامپو یک محصول مراقبت از مو است که به طور معمول به شکل یک مایع چسبناک است که برای تمیز کردن مو استفاده می شود. از شامپو برای ماساژ در پوست سر و سپس شستشو استفاده می شود.

نحوه عملکرد شامپو موی سر

شامپو به طور کلی از ترکیب سورفاکتانت، اغلب سولفات سدیم لوریل یا سولفات سدیم لورات، با یک سورفاکتانت مشترک، اغلب کوکامیدوپروپیل بتائین در آب ساخته می شود. ماده تشکیل دهنده سولفات به عنوان یک سورفاکتانت عمل می کند، اساساً صابون سنگین است که به راحتی می توان روغن و چربی را به دام انداخت.

پوست سبوم ترشح می‌کند، ماده‌ای چرب که موها و فولیکول‌های مو را می‌پوشاند. سبوم کوتیکول یا لایه بیرونی ساقه مو را می‌پوشاند و به آن براقی می‌دهد. با این وجود، سبوم باعث می‌شود که موها کثیف و چرب به نظر برسند. تجمع سبوم باعث می‌شود ساقه‌های چربی به هم بچسبند و موها چرب و کدر به نظر برسند. گرد و خاک، گرده و دیگر ذرات به دلیل وجود سبوم به ساقه‌های مو می‌چسبند. سبوم ماده‌ای آب‌گریز است. و اجازه نمی دهد آب به پوست و مو نفوذ کند. نمک و پوسته‌های پوست را می‌توان با آب شست؛ ولی آب بر چربی و سبوم تأثیری ندارد. قسمتی از مولکول‌های مواد پاک کننده آب‌گریز هستند. این قسمت از مولکول‌ها با ترکیبات هیدروکربن با سبوم یا هر نوع چربی دیگری ترکیب می شوند. قسمتی از مولکول‌های پاک‌کننده نیز آب دوست هستند. بنابراین زمانی که موها را آب می‌کشید، ماده پاک‌کننده به راحتی با آب پاک می‌شود و چربی را نیز با خود پاک می‌کند.

ویژگی های فرمولاسیون شامپو موی سر این شرکت

1) عدم حساسیت روی پوست

2) رنگ و بوی مناسب و مطبوع

3) خاصیت براق کنندگی مو

4) عدم شکنندگی مو

5) پاک کنندگی قوی

6) دارای پی اچ مناسب

7) دارای کف و غلظت مناسب

مواد شیمیایی مضر در یک شامپوی بی‌کیفیت

ماده سمی دی اوکسان در صورت وجود در شامپو مشکل‌ساز می‌باشد، این ماده که به‌طور معمول در برخی مواد شوینده و آرایشی یافت می‌شود می‌تواند باعث ایجاد بیماری سرطان شود. در برخی از کشورهای جهان این محصولات آرایشی و شوینده سرطان زا غیرمجاز شناخته می‌شوند.

طبق نتایج آزمایشگاهی مستقل، ۸۲ درصد محصولات آمریکایی به فرمالدیید و ۶۷ درصد آن‌ها به دی‌اکسان آلوده بوده‌اند، در اروپا هر میزانی از دی‌اکسان را در محصولات آرایشی و شوینده غیرمجاز است. کشورهای اروپایی از ورود هر محصولی که حاوی کمترین مقدار دی اوکسان باشد به مرزهای خود جلوگیری می‌کنند. نتایج کمپین به نام «سلامت شویندگان» حاکی از آن است که، آمریکا در این زمینه چند گام عقب‌تر از اروپایی‌ها قرار دارد.

برخی از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی برای اینکه محصول تولیدی آن‌ها ارزان تمام شود، از ماده‌ای به نام «پارابن» استفاده می‌کنند که می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان را افزایش دهد. برخی دیگر از مواد سمی موجود در شامپوهای بی‌کیفیت عبارتند از: SILICON ,PEG.

روش استفاده صحیح از شامپو موی سر

طبق یک قاعده کلی میزان شامپوی مصرفی باید به میزانی باشد که کف حاصل از آن تمام موهای سر را بپوشاند. البته ذکر این نکته ضروری است که حتماً بعد از خیس کردن تمام سطح موهای خود اقدام به استفاده از شامپو کنید.

انواع شامپوهای موی سر مخصوص

شوره سر

شرکت‌های آرایشی و بهداشتی شامپوهای به خصوصی را برای افرادی که دارای شوره سر هستند تولید کردند مانند شامپو لیدوکایین که کیفیتی بالا با قیمتی کم دارد. این شامپوها شامل قارچ کش‌هایی حاوی کتوکونازول و پیریتیون روی و سلنیوم سولفید است که شوره سر را با کشتن malassezia کاهش می‌دهد. قطران زغال سنگ و اسید سالیسیلیک و مشتقات آن‌ها نیز گاهی" به خوبی استفاده شده‌اند.

شامپو پاک کننده

شامپوهای پاک‌کننده با نام‌های شامپو اصلاح و شامپوهای تمیزکننده نیز شناخته می‌شوند. کاربرد آن‌ها برای تمیز کردن عمیق و زیاد است و شامل سورفکتانت‌های سنگین و فراوان هستند. این مدل شامپو را نباید همیشه استفاده کنید و یک شامپوی موقت است. استفاده مداوم از آن سبب از بین رفتن روغن مو می‌شود و حتی ممکن است به پیاز مو نیز آسیب بزند. در این شامپوها از سورفکتانت‌های سولفات استفاده شده‌است. که همین امر سبب آسیب زا بودن در استفاده‌های طولانی مدت می شود. سورفکتانت‌های سولفات در مواد دیگری مانند تهویه سنگین، اسپری مو، محصولات سیلیکون، ژل و غیره نیز استفاده می‌شود.

شامپو روزانه

شامپوهای روزانه مخالف شامپوهای شفاف هستند. بسیاری از مردم هر روز نیاز به شامپو دارند، چرا که تحمل دوری از حمام را ندارند و یا در اثر عادت باید هر روز دوش بگیرند که البته دوش بدون شامپو، بهداشتی نیست. برای این افراد یک شامپوی ملایم مورد نیاز است. شامپوهای روزمره ضعیف عمل می‌کنند و البته که خاصیت تمیزکنندگی نیز دارند. این مدل اغلب معادل شامپوهای کودک است که شامل سورفکتانت‌های خفیف می‌باشد.

شامپو موهای چرب

شامپو موهای چرب شبیه به شامپوهای روزمره است. این شامپوها به منظور بهینه سازی پوست برای پوست سر طراحی شده‌اند. این کار با انتخاب مواد شوینده قوی و کمترین استفاده از تهویه مطبوع انجام می‌شود که بر خلاف شامپوهای روزمره، چربی مو را کاملاً از بین می‌برد. این محصول اغلب حاوی مواد شوینده سولفات یا سولفات سوزاننده است.

شامپوهای تقویت کننده

این شامپو برای تقویت و حجم دهی مو طراحی شده‌است. این شامپوها مانند شامپو تتراسایکلین که نمونه بارز آن است اغلب چربی‌ها، روغن‌ها یا سیلیکون‌ها را بر روی موها قرار می‌دهند. البته که موها را به اندازه کافی تمیز می‌کنند و خاصیت تمیزکنندگی خود را حفظ کرده‌اند.این شامپوها اغلب حاوی مواد ویژه ای هستند که می‌توانند روی موها قرار بگیرند تا اصطکاک را در ریشه مو اضافه کنند. این شامپوها سبب افزایش حجم مو و افزایش زیبایی می‌شوند.

شامپوهای دارویی

شامپوهای دارویی متشکل از شامپوهایی هستند که به جای پاک کردن، برخی از مزایای دیگر را به پوست سر می‌دهند. شایع‌ترین شامپوهای دارویی, برای کاهش خارش پوست و یا مقیاس زدایی استفاده می‌شوند. این محصولات به عنوان داروهای بدون نسخه طبقه‌بندی می‌شوند، زیرا حاوی مواد فعال مانند مشتقات ترید، اسید سالیسیلیک، سولفور، سولفید سلنیوم، پی وی پی، پی ویلی پلیرین و ید، فنول کلرید و پرییتین روی می‌باشند.

شامپوهای دارویی، دارای چندین عملکرد هستند:

حذف موهای زائد، حذف تولید پوست سر و به عنوان یک ضد باکتری و ضد قارچ عمل می‌کنند.

برخی از شامپوهای دارویی نیز برای کاهش ریزش مو طراحی شده‌اند .برخی شرکت‌ها مینوکسیدیل موجود در فورمولاسیون را برای جلوگیری از ریزش مو بیشتر استفاده می‌کنند. برخی دیگر حاوی اسانس‌های طبیعی هستند که باعث تحریک جریان خون در پوست سر می‌شوند.

شامپو شناگر

این شامپو به‌طور خاص برای حذف کلستر و مس استفاده می‌شود. آنها حاوی یک ماده شیمیایی هستند که می‌توانند یون‌های مس را به دام اندازند و اغلب حاوی اسید اسکوربیک هستند.

شامپو موهای رنگ شده

بسیاری از شرکت‌ها شامپوهای مناسب برای موهای رنگ شده را توسعه دادند که بسیاری از آن‌ها حاوی پاک‌کننده‌های ملایم هستند. این مواد می توانند به ترمیم ساقه مو کمک کرده و همچنین روند سفید شدن آن را به تاخیر بیندازند.