فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی

شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی و خط تولید قرص ظرفشویی را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و  استاندارد ملی  مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

ارائه تخصصی فرمولاسیون انواع قرص ماشین ظرفشویی
فرمول قرص ماشین ظرفشویی
سه لایه

فرمول قرص ماشین ظرفشویی
تک لایه

فرمول قرص ماشین ظرفشویی
 مثل فینیش


قرص ماشین ظرفشویی چیست

بهترین مواد شوینده ماشین ظرفشویی آنهایی هستند که ظروف را به بهترین شکل تمیز می کنند، پس از شستشو کمترین تمیز کننده را می گذارند، در تمیز کردن با انواع سطوح ظرف و مواد غذایی تطبیق دارند، استفاده از آنها آسان ترین و بهترین قیمت را دارد. پودر ظرفشویی عملا یک فناوری منسوخ شده است و چندان هم توصیه نمی شود. مشکل اصلی پودر هل تک آنزیم بودن آنهاست که باعث می شود مجبور شید از جلا دخنده و نمک هم استفاده کنید, همچنین به این دلیل که پودر است به راحتی با آب واکنش می دهد و اگر رطوبت ببیند به سرعت به گلوله های سفت تبدیل می شود. در مقابل قرص ماشین ظرفشویی از آنزیم‌های مختلفی برخوردارند و در رایحه‌های متنوعی نیز تولید می‌شوند دقت داشته باشید که قرص از جلادهنده و نمک هم برخوردارند و اگر در زمینه براقی و جلا زیاد سخت‌گیر نیستید و همچنین سختی آب منطقه زندگی شما بالا نیست اصلا نیازی به استفاده از جلادهنده ماشین ظرفشویی و یا  نمک ماشین ظرفشویی ندارید.

انواع قرص ظرفشویی
فرمولاسیون قرص ظرفشویی کلاسیک (بدون نمک ومایع جلا)
فرمولاسیون قرص ظرفشویی کوانتوم (با نمک و مایع جلا و قدرت شویندگی بالا)
نحوه عملکرد قرص ظرفشویی

سورفاکتانت های غیر یونی کشش سطحی آب را کاهش می دهند و باعث رسوب یافتن رسوبات غذایی روغن و چربی می شود.
نمک های قلیایی جز اصلی در پودرهای شوینده ماشین ظرفشویی به سبک قدیمی و اصلی هستند. نمک های بسیار قلیایی به چربی ها حمله کرده و آنها را حل می کنند، اما در صورت بلعیدن بسیار خورنده (کشنده) هستند. نمک های مورد استفاده ممکن است شامل متا سیلیکات ها، هیدروکسیدهای فلز قلیایی، کربنات سدیم و غیره باشد.
آنزیم ها رسوبات غذایی مبتنی بر پروتئین و احتمالاً رسوبات چربی را از بین می برند. پروتئازها این کار را با تجزیه پروتئین ها به پپتیدهای کوچکتر انجام می دهند که به راحتی شسته می شوند.
عامل (های) ضد خوردگی اغلب سدیم سیلیکات، از خوردگی اجزای ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند.

ضد کف کف ممکن است بر عملکرد سنسورهای سطح آب دستگاه تأثیر بگذارد و از درزهای درب خارج شود

ویژگی های فرمولاسیون قرص ظرفشویی این شرکت
  1. نهایت اثر بخشی در اولین شستشو
  2. تمیز کنندگی قوی
  3. قدرت از بین بردن روغن
  4. تاثیر بالا در خشک کردن ظروف
  5. خاصیت از بین بردن رسوب و محافظت ماشین
  6. اثر بخشی حتی در دمای پایین شستشو
  7. حاوی مایع تمیز کننده
  8. محافظ فیلتر ماشین ظرفشویی
روش استفاده صحیح از قرص ظرفشویی

 این قرص ها را که پایه پودری یا ژلی دارند را به سادگی در قسمت مناسب در دستگاه قرار دهید. عملکرد این نوع شوینده برای پاک کردن لکه های چسبنده و سرسخت فوق العاده است.

به علاوه، قرص ها امکان دیگری دارند موسوم به “توپ های قدرتمند” که به غیر از شستن ظرف ها، از خود ماشین ظرفشویی نیز چربی زدایی کرده و آن را تمیز می کنند.

در مقایسه با ژل ها و شوینده های معمولی، قرص ها قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند، گران تر هستند و زمان بیشتری برای پاک کردن کامل لکه ها نیاز دارند.

همچنین این شوینده ها انعطاف کمتری در رابطه با مقدار استفاده دارند.

زیرا شوینده های دیگر مانند ژل و پودر نسبت به میزان ظروف میتوانند با دوز های مختلفی استفاده شوند؛ اما قرص ها یک اندازه ثابت دارند.