شرکت کار اندیش صنعت شیمی

شرکت کاراندیش صنعت شیمی به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه راه اندازی انواع خط تولید مواد شوینده از صفر تا صد کلیه موارد شامل: تهیه مواد اولیه, دستگاه و تجهیزات تولید و فرمولاسیون های مورد نیاز بر اساس جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا مشغول به ارائه خدمات می باشد.

این شرکت با بهره گیری از بهترین مشاوران و مهندسین شیمی در عرصه مواد شوینده اقدام به برآورد و ساخت انواع دستگاه و تجهیزات مورد نیاز جهت تولید مواد شوینده می نماید.

لازم به ذکر است که سال ها تجربه مهندسین شیمی این شرکت باعث رضایت صد در صدی تمام مشتریان این شرکت شده است.

این شرکت قادر به ارائه انواع خط تولید مواد شوینده از سرمایه کم تا سرمایه بالا می باشد. در ساخت کلیه دستگاه و تجهیزات این شرکت سعی شده تا از بهترین قطعات و لوازم موجود در بازار استفاده شود.

خوشحالیم که در زمینه راه اندازی خط تولید انواع مواد شوینده به عنوان برترین و پیشرو ترین شرکت و به عنوان کار آفرین برتر در کل ایران شناخته شدیم.

همکاری مستمر با کشورهای عراق, ترکمنستان, تاجیکستان, افغانستان و رضایت صد در صدی تولید کنندگان این کشور باعث خشنودی و افتخار این شرکت است.

آماده ارائه مشاوره کاملا رایگان ازطریق:

ارتباط از طریق شبکه مجازی: (واتساپ, ایمو, تلگرام)

شماره موبایل: 09154747970

شماره دفتر: 05136144019

شماره فاکس: 05136144019

جیمیل: karandishsanatco@gmail.com

مشاوره رایگان توسط متخصص شیمی مطابق با استاندارد های ملی با کمترین هزینه ها و قیمت اقتصادی و قابل رقابت با کلیه تولید کنندگان انجام می شود.

در اینجا سعی می کنیم تا به صورت کاملا مختصر و مفید یک خط تولید مواد شوینده را به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک به شما معرفی نماییم.

خط تولید مواد شوینده

1) خط تولید مواد شوینده غلیظ

در این نوع خط تولید صرفا تجهیزات مورد نیاز برای تولید معمولا از جنس استیل 304 و 316 ضد زنگ می باشد و برای انواع تولیدات مواد شوینده غلیظ مانند انواع مایع ظرفشویی, مایع دستشویی, مایع لباسشوی, شامپو و غیره استفاده می شود.

2) خط تولید مواد شوینده مواد اسیدی و مایعات رقیق

در این نوع خط تولید, تجهیزات مورد استفاده برای تولید معمولا از جنس پلی اتیلن می باشد تا در مقابل مواد خورنده اسیدی مانند جوهر نمک یا غیره مقاومت لازم را داشته باشد که از جمله محصولات تولیدی با این نوع خط تولید مانند جوهر نمک, انواع جرمگیر, سفید کننده, شیشه شور, آب رادیاتور و دیگر مایعات رقیق می باشد.

انواع خط تولید مواد شوینده
1) خط تولید صنعتی

در این نوع خط تولید با توجه به حجم کم تولید, دستگاه و تجهیزات کمتری مورد استفاده قرار می گیرد و شما با حداقل سرمایه اقدام به راه اندازی خط تولید مورد نظر می فرمایید.

برای این نوع خط تولید معمولا یک میکسر تولید مواد شوینده در حجم کم و یک دستگاه آب دیونیزه و مقداری لوازم آزمایشگاهی کافی است.

2) خط تولید نیمه اتوماتیک

این نوع خط تولید معمولا برای راه اندازی کارخانه ها در حجم های تولید متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و با سرمایه متوسط می توانید کارخانه خود را راه اندازی و برند و مجوزات لازم را اخذ نمایید.

برای این نوع خط تولید معمولا از دستگاه و تجهیزات دارای کارایی متوسط با قیمت متوسط مانند انواع دستگاه آب دیونیزه, مخازن ذخیره آب, پمپ های انتقال آب, میکسر تولید استیل در حجم متوسط و پمپ غلیظ کش و دستگاه پر کن نیمه اتومات مخصو مواد شوینده غلیظ یا مواد شوینده اسیدی و رقیراق استفاده می شود و معمولا مبحث لیبل زدن بر روی قوطی های مواد شوینده به صورت دستی انجام می گردد و درب های قوطی ها با دست بسته می شود.

در این نوع خط تولید می توانیم از کانوایر (نوار نقاله) و جت پرینتر (تاریخ زن) نصب شده بر روی کانوایر برای سهولت و افزایش سرعت تولید استفاده نمود.

معمولا برای این نوع خط تولید, حجم های تولید حدود 2 تا 6 تن در هر شیفت کاری مد نظر قرار داده می شود. قیمت براوردی این نوع خط تولید نسبت به خط تولید اتوماتیک بسیار پایین تر است و خیلی از تولید کنندگان در ابتدا با این نوع خط تولید اقدام به فعالیت می نمایند.

3) خط تولید اتوماتیک

از این نوع خط تولید در کارخانه های با حجم تولید بالای روزانه استفاده می شود که کلیه فرایند تولید از مرحله ابتدایی تا مرحله انتهایی به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. 

از فرایند ابتدایی که آب دیونیزه از مخازن ذخیره به صورت کاملا اتوماتیک و با حجم مشخص توسط دستگاه لیتر شمار به میکسر تولید انتقال می یابد و پس از تولید در میکسر های مواد شوینده, محصولات تولیدی توسط پمپ های غلیظ کش به مخازن استراحت منتقل می شود و از انجا پس از استراحت, محصول به پر کن های اتوماتیک منتقل می شود و آنجا در بطری های مخصوص قرار گرفته و بسته بندی می شود.

معرفی انواع دستگاه و تجهیزات تولید مواد شوینده
1) دستگاه آب دیونیزه

آب دیونیزه چیست

حذف یون ها از آب را دیونیزه کردن می گویند که این کار معمولا بوسیله رزین انجام می گیرد، در فرآیند رزین یون ها از آب جداسازی شده و آب بدون یون بدست می‌آید که از آن با نام (آب دمین یا دیونیزه) یاد می‌کنند.

در واقع آبی است که در آن یون های نمکی و معدنی مانند سدیم، کلرید، بی کربنات و سولفات از آن جداسازی شده باشند تا در تاسیسات، بویلرها و پکیج ها ایجاد خورندگی، گرفتگی و تشکیل رسوب نکند.

دستگاه آب دیونیزه

دستگاه آب دیونیزه معمولا به دو صورت صنعتی و نیمه صنعتی در بازار موجود می باشد که بستگی به ظرفیت تولید معمولا دستگاه های تولید نیمه صنعتی آب دیونیزه برای ظرفیت تولید حدود تا 1 تن در روز کاربرد دارد و برای تولید حجم های بالاتر مواد شوینده معمولا از دستگاه های آب دیونیزه صنعتی 3 یا 5 یا 10 متر مکعبی یا بالاتر در خط تولید مواد شوینده برای ذخیره آب مورد نیاز تولید مواد شوینده استفاده می شود.

2) پمپ و اتصالات انتقال آب

از پمپ ها و اتصالات برای انتقال آب از مخازن ذخیره آب به میکسر های تولید مواد شوینده استفاده می شود. اندازه و نوع اتصالات انتقال آب بستگی به کاربرد و میزان حجم تولید لازمه در فرایند تولید مواد شوینده دارد. این لوله و اتصالات انتقال آب می تواند به صورت آنالوگ یا دیجیتال فرایند انتقال آب را انجام دهد. 

3) میکسر تولید مواد شوینده

1) میکسر استیل

میکسر های تولید مواد شوینده به صورت میکسر های تک جداره و دوجداره می باشد. نکته مهم در خرید این میکسر ها نوع جنس ورق می باشد, یعنی در صورتی که مواد شما دارای خورندگی می باشد مانند وایتکس و جرمگیر و غیره نوع جنس ورق میکسر باید 316 و در غیر این صورت می تواند نوع جنس ورق میکسر 304 باشد.

میکسرهایی که در خط تولید مواد شوینده بهداشتی بکار می روند باید حتما حداقل از جنس استنلس استیل ۳۰۴ بوده و طراحی جوش دستگاه و نحوه جوشکاری در آن به گونه ای باشد که علاوه بر ایجاد استحکام مکانیکی, کوچک ترین درزی بجای نماند و هیچ گونه حفره ای که باعث باقی ماندن مواد شیمیایی در آن باشد وجود نداشته باشد.

نکته مهم در ساخت میکسر های مخصوص تولید مواد شوینده, طراحی پره های این میکسرها می باشد. طراحی میل پره ها کاملا مهندسی می باشد به طوری که تمامی مواد داخل دستگاه را بطور کامل و یکنواخت حل می کند, همچنین جنس بدنه و میل پره ها از استنلس استیل ۳۰۴L ساخته می شود تا علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی, جلا و درخشندگی بدنه نیز حفظ شود.

یک میکسر خوب باید در حین تخلیه بطور کامل تخلیه شود و به آسانی شسته و برای انجام فرمول مایع دیگر آماده شود. میکسر ایدآل باید دارای کف محدب بوده تا تخلیه مواد از آن بطور کامل انجام گیرد.

2) میکسر پلی اتیلن

این نوع میکسر ها به دلیل پرتابل بودن و هزینه ساخت پایین جایگزین خوبی برای میکسر های استیل می باشد. میکسر پلی اتیلن شامل یک مخزن از جنس پلی اتیلن, شاسی, شفت, موتور گیر بکس, پروانه, تابلو برق و ... می باشد.

مخزن های پلی اتیلن یک لایه, دو لایه و چهار لایه می باشد که مخزن مورد نیاز برای اسید باید تک لایه باشد.

شافت معمولا از جنس پلی اتیلن یا استیل می باشد و نوع پروانه هم خورشیدی می باشد.

حجم مخازن پلیمری عبارتند از:

1) مخزن 250 لیتری

2) مخزن 500 لیتری

3) مخزن 1000 لیتری

4) مخزن 2000 لیتری

5) مخزن 3000 لیتری

6) مخزن 5000 لیتری

7) مخزن 10 هزار لیتر

4) پمپ غلیظ کش گیر بکسی

پمپ دنده‌ای یکی از پمپ‌های کاربردی در صنایع مختلف است. درصورتی‌ که نیاز داشته باشید در چرخش چرخ‌دنده‌های پمپ، مقدار مشخص و ثابتی از سیال جابه‌جا شود، پمپ دنده‌ای گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 پمپ‌های دنده‌ای در میان پمپ‌ آب جابه‌جایی مثبت قرار میگیرد. پمپ‌های جابه‌جای مثبت به‌صورت گفته ‌شده عمل کرده و در هر بار چرخش مقدار ثابتی از سیال را منتقل می ‌کنند. در بسیاری از کاربردها نیاز به چنین ویژگی وجود دارد, به همین علت از پمپ دنده‌ای استفاده می‌شود.

انواع پمپ دنده‌ای

پمپ دنده‌ای به دو صورت دنده داخلی و دنده خارجی طراحی شده است. هرکدام از این دو مدل پمپ دنده‌ای کاربردها و ویژگی ‌های خاص خود را دارند که لازم است در جایگاه خود مورداستفاده قرار گیرند.

1) پمپ دنده داخلی

در پمپ دنده داخلی دو عضو گردنده وجود دارد. این دو عضو گردنده وظیفه‌ دارند تا جریانی یکنواخت و بدون پالس ایجاد کنند. به همین علت است که سرعت کارکرد این نوع از پمپ دنده‌ای ( غلیظ کش ) پایین است.

یکی از ویژگی‌های پمپ دنده‌ای داخلی این است که به‌صورت خودمش کار می‌کند. همچنین امکان کارکرد خشک این نوع پمپ نیز وجود دارد. البته زمان کارکرد خشک پمپ دنده‌ای داخلی نباید از زمانی کوتاه بیشتر شود.

از مهم‌ترین ویژگی ‌های پمپ دنده‌ای داخلی این است که این نوع پمپ در دو جهت کار می‌کند. درنتیجه هم به‌عنوان تخلیه یک مخزن مورداستفاده قرار می‌گیرد هم به‌ عنوان پمپ پرکننده آن.

همچنین این نوع از پمپ دنده‌ای برای سیالات مختلف با ویسکوزیته بالا کاربرد دارد. یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید پمپ دنده‌ای باید موردتوجه قرار گیرد، تعمیر و نگهداری پمپ است.

2) پمپ دنده خارجی

پمپ دنده خارجی در مقایسه با داخلی محدودیت‌های بیشتری در مورد نوع سیال دارد؛ اما در عوض در سرعت‌ بالا و فشار بالا کار می‌کند. همچنین این نوع پمپ ارزان ‌تر است، حساسیت کمی نسبت به گرد و غبار دارد و صدای آن به‌مراتب از پمپ دنده‌ای داخلی کمتر است.

بزرگ‌ترین محدودیتی که این نوع پمپ دارد، مشکلات  وجود ذرات جامد در سیال است. اگر ذرات جامد و موادی که ایجاد سایش می‌کنند در سیال وجود داشته باشند، به‌مرور باعث خوردگی و آسیب به چرخ‌ دنده‌ها می‌شوند.

با توجه به ویژگی پمپ دنده‌ای خارجی که در فشار بالا و سرعت ‌بالا کار می‌کند، عمدتاً در دستگاه‌های انتقال قدرت و برای پمپاژ روغن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

همچنین ماشین ‌ابزارها و دستگاه‌های هیدرولیک ازجمله دستگاه ‌هایی هستند که پمپ دنده‌ای خارجی در آن‌ها کاربرد دارد. برای انتقال اسید و باز و همچنین افزودنی‌های شیمیایی نیز از پمپ دنده‌ای خارجی استفاده می‌شود.

مشخصات فیزیکی پمپ‌ دنده‌ای

مقدار خروجی دستگاه با سرعت چرخش چرخ‌ دنده رابطه مستقیم دارد و همین امر باعث شده است که از پمپ‌ دنده‌ای بیشتر برای اندازه گیری و ترکیب سیالات استفاده شود. البته از این پمپ‌‌ها برای انتقال موادی که ویژگی های خورندگی یا خطر آتش‌زایی دارند هم استفاده می شود .

با اینکه پمپ‌ دنده‌ای از مواد های اولیه مانند آهن و فولاد ضد زنگ ساخته می شود ولی امروزه با استفاده از آلیاژ ها امکان استفاده از این پمپ ها برای پمپاژ سیالات اسیدی مانند اسید سولفوریک، سدیم هیپوکلریت، فریک کلرید و سدیم هیدروکسید هم استفاده شود.

از پمپ‌ دنده‌ای در تجهیزات هیدرولیکی نیز استفاده می شود، بیشتر در زمینه های وسایل نقلیه، باسکول‌ها و تجهیزات سیار کشت و برداشت استفاده می شود. با برعکس کردن جهت حرکت پمپ دنده ای با استفاده از روغنی که از جای دیگری از سیستم پمپاژ می شود می توان یک موتور هیدرولیک ایجاد کرد.

مزایای پمپ دنده ای
1) پمپ دنده ای داخلی فقط دو عضو محرک دارد.
2) خروجی یکنواخت و بدون نوسانی دارد.
3) بسیار مناسب برای سیال با ویسکوزیته (لزجت) بالا می باشد.
4) عملکرد عالی پمپ دنده ای داخلی در هر دو جهت
5) به NPSH کمی نیازمند است.
6) پمپ دنده ای داخلی تعمیر و نگهداری ساده ای دارد.
7) طراحی قابل انعطافی با توجه به نیاز مشتری دارد.
8) ثابت و تخلیه بدون در نظر گرفتن شرایط فشار
9) پمپ دنده ای داخلی را می توان به گونه ای ساخت که سیال را در یک جهت پمپ کرده در صورتی که قطعه دورانی به هر دو سمت چرخش دوران کند.
10) خود مکشی دارد.
11) می تواند به مدت کوتاهی خشک کار کند.

5) دستگاه پر کن

دستگاه پرکن مایعات جز ماشین آلات پیچیده است که باید الزامات بسیاری را، برای بهره‌وریِ مطلوب آن رعایت نمود. از جمله میزان خورندگی محصول یا تیراژ تولید یا حتی محدودیت جایگاه و سقف مکانی که دستگاه باید در آنجا کار کند.

تفاوت در غلظت و یا چگالی مایعات نسبت به یکدیگر, نوع بسته بندی آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

الف) دستگاه پرکن اسیدی

دستگاه پرکن اسیدی:

دستگاه پرکن اسیدی مجهز به نازل پنوماتیک که به صورت مستقیم از مخزن تغذیه می کند. تمامی مسیرهای دیگر با موارد اسیدی در این دستگاه از پلاستیک (نوع تفلون) و پلی اتیلن طراحی و ساخته شده که در برابر اسید های خورنده از استقامت بالایی برخوردار می باشد.

اسکلت دستگاه پرکن اسید از فولاد می باشد که برای مقابله با اسید و دیگر مواد خورنده با کاور های فایبر گلاس و لوله های پلی اتیلن پوشیده شده و امکان نفوذ اسید به قطعات فلزی نمی باشد. تنظیم دستگاه پر کن اسید برای پر کردن انواع ظروف با ارتفاع های متفاوت یکی از مزایای این دستگاه می باشد. تنظیم مقدار پر شدن ظرف از طریق تایم می باشد و هر نازل مجهز به یک شیشه جدا بوده که در صورت هماهنگ نبودن نازل ها به راحتی قابل تنظیم می باشد.

مزایای دستگاه پرکن مايعات اسیدي :

1) استفاده از قطعات پلاستیکی

2) تنظیم مقدار پر کردن هم از طریق شیر و هم تایمر به صورت مجزا

3) امکان پر کردن انواع ظروف در ابعاد و اشکال و ارتفاع های متفاوت

4) کابرد آسان و بسیار ساده

ب) دستگاه پرکن غیر اسیدی

1) دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق مناسب مواد مایع با چگالی پایین می‌باشد. ویسکوزیته این گونه مایعات پایین است و بسیار روان حرکت می‌کنند و به همین علت می توان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده کرد.

2) دستگاه پرکن مایعات غلیظ

در مایعاتی که دارای چگالی یا غلظت بالا هستند، از پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. تفاوت پرکن مایعات غلیظ با پرکن مایعات رقیق به علت عدم استفاده از نیروی جاذبه برای عملیات تزریق است.

انواع دستگاه پرکن

1) دستگاه پرکن اتوماتیک

دستگاه پرکن اتوماتیک, با نوار نقاله و دربندی تجهیز می‌شود تا بسته بندی مایعات با حداقل نیروی انسانی تا مرحله لیبل زنی انجام پذیرد. دستگاه دربند در انتهای خط نصب می‌شود تا پس از اینکه اپراتور درب گذاری ظروف یا بطری محصول را به صورت دستی انجام داد، دستگاه دربند به صورت اتوماتیک درب محصول را ببندد. برای دخالت کمترِ اپراتور، می‌توان با ساخت و نصب دستگاه درب گذار بر روی خط بسته بندی مایعات، درب گذاری بطری‌ها را نیز به وسیله ماشین درب گذار انجام داد.

2) دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک عموما به نام پرکن دستی شناخته می‌شود. در دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک دیگر دستگاه مجهز به نوار نقاله و دربندی نیست. بنابراین راهبری محصول یا بطری به شکل دستی می‌باشد و درب بطری ها نیز باید به صورت دستی بسته شود. پرکن مایعات رومیزی، پرکن مایعات خانگی و پرکن مایعات کوچک، یک نوع پرکن نیمه اتوماتیک می‌باشند.

مخازن ذخیره مواد شوینده

1) مخازن استیل

مخزن استیل یکی از مخازن فلزی مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد که جهت ساخت بدنه آن از جنس ورق استیل استفاده می شود و قیمت آن حسب مورد استفاده و ملحقاتی همچون همزن الکتریکی (الکتروموتور)، مبدل حراراتی و … تعیین می گردد. این محصول برای نگهداری سیالات کاربرد دارد و بسته به تجهیزات و نوع استیل و کیفیت جوشهایی که تولید آن استفاده می شود دارای تنوع قیمت در ظرفیت های مشابه می باشد. مخزن استیل عموما به حالت استوانه ایستاده ساخته می شوند که بیشترین تیراژ تولید را شامل می شوند.

دسته بندی مخازن استیل بر اساس جداره:

1) تک جداره

2) دوجداره

3) سه جداره یا پروسس تانک

دسته بندی مخزن استیل بر اساس جنس ورق:

رده بندی ورق مورد استفاده نیز بسته به کاربرد مخزن استیل، سفارش کارفرما، طراحی انجام گرفته و در نهایت مشخصات سیال مورد استفاده مشخص خواهد شد

1) ورق 304

2) ورق 316 و البته 316L

3) ورق 307

مواد تشکیل دهنده استنلس استیل:

1) کربن : 0.08 درصد

2) منگنز : 2 درصد

3) فسفر : 0.045 درصد

4) سولفور : 0.03 درصد

5) سیلیسیوم : 1 درصد

6) کروم : 18 الی 20 درصد

7) نیکل : 8 الی 10 درصد

استنلس استیل یک آلیاژ آهنی می باشد که در ترکیبات آن لزوما 10 درصد کروم یا کرم وجود داشته باشد.

1) مخزن استیل تک جداره

مخازن تک جداره استیل یکی از پر مصرف ترین نوع این محصول می باشد. این مخازن از ظرفیت 500 لیتر الی ظرفیت های بالای 150 متر مکعب قابل تولید می باشند. جنس ورق مخازن تک جداره تفاوتی ندارد و نسبت به نیاز کارفرما تعیین و تولید می شود.

1) تک جداره با ورق 304

2) تک جداره با ورق 316

2) مخزن استیل دو جداره

مخزن استیل دو جداره دسته دیگری از مخزن استنلس استیل می باشد که در ظرفیت های گوناگون قابل تولید است. برخلاف مخازن پلی اتیلنی یا مشابه آن که دو جداره بودن بدنه به مقاومت مخزن مرتبط است، در منابع استیل دوجداره یا سه جداره بودن بدنه ارتباطی با فشار کاری و مقاومت بدنه و … ندارد. بلکه علت اضافه شدن جداره دوم صرفا به قصد عملیاتی خاصی خواهد بود.

در ساده ترین حالت بحث جلوگیری از پرت حرارتی مطرح است. استفاده از پشم شیشه، پشم سنگ و سایر عایق های حرارتی در بین جداره های اول و دوم مخزن استیل برای این هدف می باشد.

یکی از حالتهای قابل فرض دیگر این است که در بین دو جداره نیاز به نصب کویل اسپیرال مسی یا استیل باشد که وظیفه افزایش یا کاهش دمای سیال اصلی درون مخزن را بر عهده می گیرد. در نوع دیگری از مخزنهای استیل دوجداره نیز با نصب یک بوشن برای ورودی و یک بوشن برای برگشت آب داغ از دیگ آبگرم نصب می گردد. در این حالت سیال گرم کننده بین دوجداره جریان می یابد و سیال گرم شونده در جداره داخلی قرار خواهد داشت.

1) دو جداره با ورق 304

2) دو جداره با ورق 316

3) مخزن سه جداره استیل | پروسس تانک استیل:

پیچیده ترین و حرفه ترین نوع مخزن استیل، پروسس تانک یا مخزن سه جداره می باشد که از سه جداره تشکیل شده است. این مخازن همانند سایر انواع مخازن استیل، از گرید های مختلف استیل (304،309،310،316 و … ) بسته به طراحی و نیاز پروژه قابل تولید می باشد. این مخازن از ظرفیت 500 لیتر قابل تولید بوده و بسته به سفارش کارفرما تا ظرفیت های بالای 10 هزار لیتر تولید و عرضه می گردد. به علت استفاده از تجهیزات اضافی و و لوازم مصرفی در پروسس تانک ها در ظرفیت مشابه این محصول نسبت به مخازن دوجداره و تک جداره قیمت بالاتری خواهد داشت.

پروسس تانک در حالت کلی در مواردی کاربرد دارد که خریدار، تغییر در خواص فرآورده و سیال مورد نظر مقصودش باشد. یکی از اصلی ترین موارد کاربرد مخازن استیل سه جداره یا پروسس تانک تغییرات دمایی محصول می باشد.

1) تبادل حرارتی

2) مخلوط سازی

3) فرآوری محصول

4) نگهداری و ذخیره محصول

قیمت مخزن استیل:

از آنجایی که استیل نسبت به نمونه های مشابه فلزی و پلاستیکی خود دارای قیمت بالاتری می باشد، هر کارفرمایی قادر به تامین تجهیزات خود با استنلس استیل نمی باشد. باید توجه نمود قیمت یک منبع استیل با نمونه مشابه پلی اتیلنی خود حداقل تفاوت قیمت 3 برابری خواهد داشت. برای مثال یک نمونه مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری در حدود 45 میلیون ریال قیمت گذاری می گردد که همین نمونه با متریال استنلس استیل 304 قیمت 110 میلیون ریال خواهد داشت. توجه به این نکته خالی از لطف نیست که برخی آلیاژ های استیل همچون (S.S316L) قیمت بسیار بالاتری خواهند داشت.

اما به طور کلی فاکتور های دخیل در قیمت مخزن استیل به شرح زیر خواهد بود:

1) قیمت روز ورق استیل

2) ظرفیت مخزن

3) تک جداره یا دو جداره بودن

4) ضخامت بدنه و عدسی ها

5) وجود تجهیزات جانبی همچون: منهول، ساید گلاس، همزن، گیربکس، آبنما، نردبان، الکترو گیربکس و….

2) مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن در طرح ها و انواع بسیار مختلفی طراحی و تولید می شود که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. مخزن پلی اتیلن سفارشی با توجه به نوع صنایع گوناگون در شکل ها و ابعاد متفاوتی طراحی می شوند و در تولید آن ها سعی بر آن است تا کاربردی ترین محصول را عرضه نمایند. امروزه شما می توانید به راحتی شاهد استفاده از منبع پلی اتیلن در بسیاری از منازل باشید که این امر در کلان شهر ها از جمله شهر تهران بسیار مشهود تر است. دلیل انتخاب مخازن پلی اتیلن توسط عموم مردم، مناسب بودن قیمت و بهداشتی بودن و دوام بالای آنهاست. مخازن پلی اتیلن به سرعت جای مخازن فلزی را در منازل مسکونی و تجاری در شهر ها و روستاها گرفته اند.

نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن:

روش های مختلفی نیز برای تهیه این منبع ها وجود دارد که یکی از این روش ها، فرایند قالب گیری دورانی نام دارد که در صنعت با کمک این روش می توان با دوام ترین مخازن را طراحی و تولید کرد. هم چنین علاوه بر تجهیزات گران قیمت، شرکت ها برای تولید این محصول به نیروی انسانی حرفه ای، دانش و فضای مناسب برای تولیدات خود نیاز دارند.

فواید استفاده از مخازن پلی اتیلن:

1) نصب بسیار راحت و سریع این محصول

2) داشتن ابعاد و اندازه های بسیار متنوع و مختلف

3) مناسب برای استفاده در صنایع مختلف

4) داشتن حالت و خاصیت عایق در مقابل حرارت و تغییرات محیطی به وجود آمده

5) داشتن قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با دیگر مخازن ها

6) در صورت مواجه شدن با پارگی می توانید آن را تعمیر کرد و از دوباره مورد استفاده قرار داد.

7) راحتی در حمل و جا به جایی آن که این امر ناشی از کم وزن بودن مخازن پلی اتیلن می باشد

8) داشتن دوام و مقاومت بسیار زیاد که این امر سبب افزایش طول عمر این محصول نیز می شود.

انواع مخازن پلی اتیلن:

1) مخازن پلی اتیلن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی یکی از رایج ترین مدل های تولیدی مخازن پلی اتیلن می باشد که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. در تمام شرایط آب و هوایی و در مناطق سرد سیر و گرم سیر، مناسب برای استفاده در منازل مسکونی و ساختمان های تجاری، با تمکان نصب بسیار آسان و همچنین مقاوم در برابر اشعه های نور خورشید، جزء پر فروش ترین انواع منابع و مخازن پلی اتیلن هستند.

2) مخازن پلی اتیلن عمودی

از دیگر انواع مخازن پلی اتیلن می توان به منبع پلی اتیلن عمودی اشاره کرد که با داشتن ویژگی های از جمله بیشترین و بالاترین بهره وری و طول عمر ، قابل استفاده در ساختمان های مسکونی و تجاری، همراه با نصب راحت و سریع آن، با قابلیت نصب انواع میکسر ها و مقاوم بودن در برابر انواع شرایط محیطی توانسته است از پر کاربردترین و پر مصرف ترین نوع منبع پلی اتیلن باشد. در بیشتر آپارتمان ها به کمبود جا از این مدل مخازن استفاده می شود که دارای کارایی و عملکرد بسیار خوبی نیز هستند.

3) مخازن پلی اتیلن قیفی

از دیگر مخازن پلی اتیلن می توانیم مخازن پلی اتیلن قیفی شکل را نام ببریم که با داشتن طراحی شبیه قیف در قسمت تحتانی این امکان را می دهند که تمامی مایع داخل آن به طور کامل تخلیه شود. این مدل مخازن بیشتر در صنایع مورد استفاده واقع می شوند.

دستورالعمل های نگهداری و استفاده از مخازن پلی اتیلن:

1) مخزنی که اتصالات ورودی و خروجی دارد را روی زمین نغلطانید. ابتدا فیتینگهای آن را باز کنید.

2) مخزن را در مکانی کاملا قابل دسترس و قابل کنترل قرار دهید.

3) درب مخزن ها را برای جلوگیری از افتادن هر گونه شیء بسته نگه دارید.

4) محل اتصالات را چک کنید و نکات ایمنی را در نصب مخزن رعایت کنید.

5) مخزن را دور از هر گونه وسیله احتراق و برقی نصب کنید.

6) سطحی که مخزن بر روی آن نصب می شود بایستی صاف و هموار و کاملا یکدست باشد.

7) حتما از علایم توجه و هشدار دهنده در اطراف و روی مخزن مواد شیمیایی و صنعتی استفاده کنید.

دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن:

کلمه ی لیبل به معنای اتیکت و یا برچسب است و از آن برای معرفی و همینطور قیمت و مشخصات کالا بر روی خود کالا استفاده می شود. دستگاه لیبل زن دستگاهی است که این عمل را انجام می دهد. دستگاه لیبل زن در واقع یک نوع پرینتر است که از آن روی لیبل برای چاپ کردن حروف، بارکد و اعداد، با استفاده از هد حرارتی موجود در آن استفاده می شود. هد حرارتی موجود در دستگاه لیبل زن عمل چاپ را به وسیله ی لیبل حرارتی انجام می دهد. دستگاه لیبل شامل قطعات بسیار مهم و اصلی می باشد. این قطعات عبارت اند از: مین برد، هد حرارتی یا ترمال هد، غلطک فید، موتور فید، نگهدارنده ی ریبون و نگهدارنده ی لیبل.

1) لیبل زن دستی

لیبل زن دستی وسیله ای است که با استفاده از آن می توان بر روی محصولات و تمامی اجناس در کمترین زمان ممکن قیمت و اتیکت گذاری کرد. وظیفه ی دستگاه لیبل زن دستی این است که بر روی محصولات و اجناس دیگر برچسب گذاری کند. برای استفاده از دستگاه لیبل زن دستی به کمک یک اپراتور نیاز دارید.به این صورت که با حرکت دادن اهرم دستگاه برچسب یا لیبل بر روی بسته بندی محصولات نصب می شوند.
دستگاه لیبل زن بطری یکی از کاربردی ترین دستگاه های لیبل زن دستی هستند
.

2) لیبل زن نیمه اتوماتیک

دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک را می‌توان یک دستگاه همه کار به‌حساب آورد که برچسب‌های خود چسبنده‌ای را بر روی ظروف و کالا به شکل استوانه‌ای و مربعی اعمال می‌کنند، همچنین باید گفت از این دستگاه برای اتیکت زدن بطری‌های پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. دقت داشته باشید لیبل زن نیمه اتوماتیک را می‌توان مجهز به فیبر نوری دانست.

3) لیبل زن اتوماتیک

یکی از دستگاه های لیبل صنعتی که جزو پر کاربرد ترین ها می باشد، دستگاه لیبل زن اتوماتیک است. دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی است.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک دارای دو نوع می باشد. در خطوط تولید و همین طور بسته بندی دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای مهم به حساب می آید. کارخانه هایی که عمل لیبل زدن را به صورت اتوماتیک انجام می دهد به صورت یک نوار نقاله محصولات به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک می روند و لیبل ها به صورت اتوماتیک بر روی محصولات چسبانده می شوند.

انواع دستگاه لیبل زن اتوماتیک:

1) لیبل زن اتوماتیک حرارتی

2) لیبل زن پشت چسب دار

انواع لیبل زن پشت چسب دار یک طرفه و دو طرفه:

الف) لیبل زن پشت چسب دار یک طرفه

ب) لیبل زن پشت چسب دار دو طرفه

 دستگاه لیبل زن اتومات قابلیت چسباندن لیبل پشت چسب دار یک طرفه بر روی ظروف تخت و گرد و دوطرفه را براي انواع ظروف دارا می باشد و دستگاه مجهز به یک نوار نقاله قابل تنظیم در قسمت بالای بطری جهت تثبیت ظروف بر روی خط در هنگام چسبیدن لیبل می باشد. برچسب زدن بر روي ظروف استوانه اي، كتابي، PET، شيشه، پلي اتلين و انواع گالن در مصارف غذايي، شيميايي و بهداشتي كاربرد دارد.

مزاياي دستگاه لیبل زن پشت چسب دار :

1) دستگاه دارای واحد تایمینگ جهت هدایت منظم ظروف و دارای تجهیزات حسگر محصول و حسگر لیبل اختصاصی قابل تنظیم و کالیبره شدن با انواع ظروف و لیبل غیر شفاف می باشد.

2) دستگاه کامـلا اتوماتيک بوده و مجهز به کنترل الکترونيکي  (PLC)، مـانيتوررنگي با صفحه کليد لمسي (touch screen) و کنترل دور الکترونيکي(Inverter) مي باشد.

3) دستگاه  برچسب زن دارای کنترل plc می باشد و سیستم مانیتورینگ HMI به گونه ای طراحی شده که اپراتور به راحتی میتواند ماشین را تنظیم کند و میزان راندمان تولید را تغییر دهد.

4) دستگاه دارای نواری به عرض ۲۰cm و طول ۲m می باشد.

5) تمام قسمت های دستگاه از جنس استیل می باشد.

6) تمام تغییرات و تنظیمات دستگاه از طریق صفحه نمایشگر لمسی قابل اجرا است.

7) ظرفیت دستگاه ۵۰۰۰  بطری در ساعت می باشد.

دستگاه جت پرینتر

جت پرینتر:

دستگاه های جت پرینتر در اکثر کارخانه ها، و کارگاه ها و محیط های تولیدی دیده می شوند. هر محصولی در انتهای خط تولید نیاز به درج اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید و انقضا، قیمت مصرف کننده، شماره سری محصول، آرم و لوگو، بارکد و … دارد. این وظیفه توسط چاپگرهای صنعتی که جت پرینتر صنعتی نامیده می شوند، انجام می شود. تولید کنندگان علاوه بر درج اطلاعات محصول برای رویت و استفاده مصرف کنندگان و یا ثبت اطلاعات مربوط به خط تولید، از این دستگاه ها برای جلوگیری از کپی و تقلب محصول استفاده می کنند. برای مثال با استفاده از جوهرهای UV جت پرینتر می توان عبارت نامرئی بر روی محصولات چاپ کرد، همچنین اطلاعات خط تولید نیز معمولا برای شناسایی محصول اصلی از تقلبی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای جت پرینتر:

1) سرعت بالا در چاپ توسط جت پرینتر باعث شده در وقت صرفه جویی به سزایی  داشته باشید و همچنین استفاده از سیستم اکو در تنظیم مقدار برق مصرفی انرژی را هم ذخیره و قیمت تمام شده کالا را پایین می آورید.

2) دستگاه های جت پرینتر بر اساس اخرین تکنولوژی و فناروی روز اروپا و امریکا طراحی گردیده و در تولید آنها از قطعات مرغوب و استاندارد مناسب استفاده شده است.

3) دستگاه های جت پرینتر صنعتی به علت قابلیت نصب بر روی پایه های مخصوص تلسکوپی و پایین بودن حجم و وزن آن به راحتی قابل انتقال بین خطوط تولیدی کارخانه بوده (پرتابل) و نصب آن بر روی کلیه خطوط تولیدی به راحتی امکان پذیر می باشد.

4) در چاپگر های صنعتی به علت استفاده از هد و نرم افزارارهای پیشرفته دارای تنوع فونت با کیفیت چاپی بسیار بالا بر خلاف سایر دستگاه ها می باشد.

5) این شرکت از طریق خدمات بعد از فروش با کادر قوی، آموزش دیده و تحصیل کرده بطور 24 ساعته همیشه در کنار تولید کنندگان محترمی که از دستگاههای این شرکت استفاده می کنند بوده و در هیچ شرایطی آنان را تنها نگذاشته است.

6) با توجه به موارد فوق این شرکت مفتخر است در حال حاضر بالاترین امار فروش دستگاههای جت پرینتر صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

7) استحکام شاسی بندی و پایه ها جت پرینتر.

8) نرم افزار بسیار ساده جت پرینت سرعت در کار را بالا برده است.

دستگاه کانوایر

کانوایر:

کانوایر جزئی از سیستم‌های انتقال و ذخیره‌سازی مواد در صنعت است. تکنیک و دانش نوین در مهندسی کنترل باعث شده تا نقاله‌ها به همراه دیگر سیستم‌های انتقال مواد، در زمره فناوری‌های مدرن قرار گیرند و دامنه کاربرد آن‌ها از صنایع متوسط همچون خطوط تولید و مونتاژ کوچک گرفته تا صنایع بزرگی همچون پتروشیمی، فولاد، خودروسازی و صنایع دارویی و غذایی گسترده شود.

نحوه عملکرد کانوایر:

گسترش دامنه کاربرد و استفاده از فناوری‌های جدید باعث شده تا نحوه عملکرد و مکانیزم‌های متفاوتی برای کانوایرها توسط مهندسان وضع و بکار گرفته شود اما به‌طور کلی اکثر کانوایرها با استفاده از یک الکتروموتور، محوری را به حرکت درمی‌آورند که عمدتاً درامی (یک استوانه که از طریق اصطکاک تسمه‌ای را به حرکت درمی‌آورد) به آن متصل است در دیگر سوی آن درام هرزگردی با استفاده از تسمه یا زنجیر حلقه‌ای را می‌سازد که می‌توان با قرار دادن اجسام یا مواد آن‌ها را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمود.

این ماشین آلات به خاطر فایده های زیادی که دارند در تمام صنایع استفاده می شوند.
این دستگاه ها قادرند که مواد را به صورت امن از مکانی به مکان دیگر منتقل نمایند که در صورت استفاده از نیروی انسانی برای جابجایی، هزینه تمام شده بسیار بالا خواهد بود. این دستگاه ها می توانند تقریبا در هر جایی نصب شوند و نسبت به لیفتراک و ماشین، امن تر مواد را جابجا می کنند.
کانوایر یا نوار نقاله می تواند همه نوع موادی با اشکال، اندازه و یا هر وزنی را جابجا نمایند. همچنین آنها دارای ویژگی ایمنی پیشرفته هستند تا از احتمال بروز حوادث پیشگیری شود.

رولر کانوایر فری-فلو (Free & Flow Roller Conveyor) نوع ویژه‌ای از رولر کانوایر می‌باشد که ضمن کارکرد و روشن بودن موتور قابلیت این را دارد که رولرهای واقع در زیر محصول متوقف یا کم سرعت گردد. این عملکرد باعث عدم سایش رولرها به زیر پالت حمل‌کننده محصول یا زیر خود محصول می‌گردد.

این سیستم کاربرد وسیعی در خطوط تولید لوازم خانگی و دیگر محصولات تولیدی دارد.

دستگاه میز ترافیک

میز ترافیک:

یکی از تجهیزاتی که کمک زیادی به مکانیزه تر شدن خطوط تولید می کند میز ترافیک است. میز ترافیکی معمولا قبل از ماشین آلاتی نظیر دستگاه پرکن مایعات قرار می گیرد تا بطری ها با نظم و ترتیب یک به یک وارد دستگاه مربوطه شوند. البته این میز در انتهای فرایند تولید نیز کاربرد دارد که میز جمع گفته می شود. محصولات بعد از تولید روی سینی میز به منظور جمع آوری قرار می گیرد.

بخش گردان میز توسط تسمه و فولی به چرخش در می آید و امکان کنترل سرعت با اضافه نمودن اینورتر نیز میسر است.

در صنایع بسته بندی و در خط های تولید که تیراژ تولیدشان بالا هست از دستگاهی به نام دستگاه میز ترافیک ‌یا میز گردان استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از صفحه گردان روی آن و نرده های راهنمای مخصوص، ظرف یا محصول را  روی خط هدایت و یا از روی خط به داخل خود هدایت می کند. در این صورت نیاز نیست که اپراتور در انتها یا ابتدای خط برای برداشتن یا قرار دادن تک تک ظرف ها حضور داشته باشد .

ابعاد صفحه گردان دستگاه میز ترافیک بسته به نیاز تعداد ظرف های ترافیک شده روی آن طراحی می شود اما در حالت عادی صفحه گردان با قطر 100 سانتی متر است و جنس آن به سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود. معمولا خطوط پرکن و بسته بندی اتوماتیک دارای میز ترافیک هستند.

مشخصات فنی دستگاه میز ترافیک :

1) قطر صفحه یک متر

2) اسکلت آهن پروفیل (40*40)

3) روکش از ورق یک میل آهن

4) دارای یک موتور و گیربکس مستقل که توسط تسمه انتقال قدرت می‌کند.

کاربرد میز ترافیک در خط بسته بندی:

میز ترافیک یا همان میز دوار معمولا قبل از ماشین آلاتی نظیر دستگاه پرکن مایعات قرار می گیرد تا بطری ها با نظم و ترتیب یک به یک وارد دستگاه مربوطه شوند. البته این میز در آخر فرایند تولید هم کاربرد دارد که میز جمع گفته می شود. محصولات بعد از تولید روی سینی میز به منظور جمع آوری قرار می گیرد.

دستگاه شیرینگ پک

شیرینگ پک:

تونل های شیرینگ که از سیستم هوای گرم برای بسته بندی استفاده می کنند، عملیات شیرینگ خود را با استفاده از فیلم هایی که  قابلیت شیرینگ شدن دارند از جمله PVC ,POF انجام می دهند. جریان هوایی که در داخل تونل  وجود دارد مانع از ایجاد حباب و برامدگی در فیلم های پلاستیکی می شود.
درجه حرارت دستگاه, سرعت جریان هوا و سرعت حمل کننده ها (conveyors) همگی توسط سیستم های کنترل کننده مستقل دستگاه تنظیم می شوند. در واقع ویژگی تونل های شیرینگ بدین صورت است که سرعت جریان هوا و درجه حرارتی را که در طول تونل ایجاد می شود با دقت بسیار بالا کنترل می کند.

به موجب سیستم گرمایشی مناسبی که در هر دستگاه تعبیه شده, میزان برق مصرفی دستگاه بسیار پایین بوده و در نتیجه به نوعی هزینه ی عملیات بسته بندی نیز کاهش می یابد. دستگاه شیرینگ پک برای شیرینگ کردن بسته کالاهایی از قبیل قوطی های کنسروی، بطری های شیشه ای, بطری های ماء الشعیر, بطری های آب معدنی , میله های فلزی، سرامیک, لوازم منزل و در صنعت کامپیوتر و غیره استفاده می شود.

سیستم های مهم در دستگاه شیرینگ پک:

برای انتخاب دستگاه شیرینگ باید بدانیم چه قطعات و قسمت هایی از دستگاه  مهمترین هستند که سازنده دستگاه باید توجه ویژه ای به این قسمت ها کرده باشد . دستگاه شیرینگ پک شامل 2 قسمت مجزا میباشد :

1) قسمت دوخت دستگاه شیرینگ پک

کار اصلی قسمت دوخت دستگاه شیرینگ دوختن پلاستیکی می باشد که نایلون شیرینگ را دور محصول نگه میدارد تا وارد تونل شیرینگ شود و عمل شیرینگ پک بر روی آن انجام گردد. این دوخت با سیم دوخت و یا تیغه دوخت انجام می شود و سازنده ها به 3 نوع مختلف سازنده ها این دوخت را طراحی می کنند:

 الف) دوخت و برش سیمی

ب) تیغه دوخت و برش آلومنیومی با روکش تفلون صنعتی ضد سایش

ج) تیغه دوخت سیمی با روکش سیلیکون نسوز و تیغه برش در مرکز از جنس HSS  

هر کدام از این ها کاربرد و موارد مصرف و دوام و قیمت مخصوص خود را دارد و با توجه به نوع دستگاه و تیراژ مورد نیاز دستگاه شیرینگ و همچنین نیاز شرکت ها جهت تعمیر و نگهداری آسان تر دستگاه شیرینگ می توانند انتخاب شوند. اما دوخت و برش سیمی قدیمی ترین نوع برای دوخت پلاستیک هست که اکنون بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل ایجاد بوی بد سوختن نایلون و نیاز به تعویض زیاد, در دستگاه های جدید جایی ندارد. تیغه های آلومنیومی با روکش تفلون صنعتی تقریبا بهترین و ارزان ترین راه برای دوخت و برش پلاستیک در دستگاه شیرینگ می باشد. استفاده از تیغه برش HSS در فک دوخت دستگاه شیرینگ برای شرکت هایی اسفاده می شود که تیراژ بالایی دارند و نیاز به حداقل زمان تعمیر و نگهداری دارند و نمی توانند برای تعویض و یا تعمیر قسمت دوخت وقت زیادی بگذارند و یا خط تولید را متوقف کنند و البته این سیستم دوخت قیمتی بالاتر از تیغه های آلمنیومی دارد.

2) قسمت تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک

تونل دستگاه شیرینگ کار اصلی شیرینگ را انجام می دهد و از مهمترین قسمت های دستگاه می باشد, تونل حرارتی به وسیله برق و یا گاز و یا هر دو (دوگانه سوز) گرم می شود و دمای آن به 180 تا 200 درجه سانتیگراد می رسد. 4 مورد مهم در مورد تونل حرارتی که باید در هنگام خرید دستگاه شیرینگ به آن توجه نمایید:

1) نوع گرمایش برای تونل های بیشتر از عرض 60 سانتیمتر حتما گازی باشد . بدلیل مصرف برق زیاد چنین دستگاه هایی هوشمندانه تر است از دستگاه های شیرینگ گاز سوز استفاده شود .

2) دستگاه شیرینگ دوگانه سوز باشد (برق و گاز) بدلیل افت فشار گاز در زمستان ها حتما سیستم جایگزین گاز داشته باشد.

3) المنت های برقی تونل شیرینگ قابلیت تعویض از بیرون تونل را داشته باشد تا در هنگام کارکرد دستگاه بتوان المنت ها ی دستگاه شیرینگ را در حالتی که دستگاه روشن است تعویض نمود اگر این قابلیت در دستگاه وجود نداشته باشد در هنگام تعویض باید دستگاه را خاموش کرد و منتظر سرد شدن آن باشیم که شاید برای بسیاری از خطوط تولید بسیار هزینه بر باشد.

4) کوره گاز سوز 2 جداره باشد و حتما از جنس استیل نسوز 309 آفریقای جنوبی باشد. در غیر اینصورت شاید کوره تونل شیرینگ گازی بیشتر از 6 ماه کار نکند و هزینه های اضافی زیادی برای شما ایجاد نماید.

5) در ساخت دستگاه از المنت هایی استفاده شود که در بازار موجود باشد و شرکت سازنده دستگاه شیرینگ بصورت تخصصی آن را نساخته باشد تا در هنگام خرید لوازم یدکی دچار اجبار جهت تامین توسط یک تامین کننده نشوید.

6) فن های تونل شیرینگ حتما از نوع حلزونی و معکوس طراحی شده باشند تا یکنواختی حرارت در تونل اتفاق افتد و محصول شیرینگ شده یکنواخت و شکیل بسته بندی شود.

7) استفاده از مشعل های استاندارد گاز سوز با مصرف حداقلی مانند مشعل های ایران رادیاتور و یا مشعل های اروپایی

انواع دستگاه شیرینگ پک:  

 دستگاه شیرینگ پک دستی

دستگاه شیرینگ دستی دستگاهی است که عمل دوخت و برش پلاستیک به صورت دستی انجام می شود و از هیچ نوع کمک کننده ای در ساخت آن استفاده نشده (منظور هیچ موتور و یا جکی به اپراتور برای دوخت و برش کمک نمی کند) و در تونل حرارتی نیز نوار نقاله ای وجود ندارد. و عملا از حداقل موتور و جک در طراحی آن استفاده شده است.

دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک

دستگاه نیمه اتوماتیک قسمتی از فرایند دوخت و برش را با جک پنوماتیک و اتوماسیون حداقل از نظر برقی طراحی نموده اند و معمولا عمل دوخت و برش پلاستیک توسط جک صورت می گیرد که بسته به سازنده های مختلف دستگاه شیرینگ این نیمه اتوماتیک بودن می تواند متفاوت باشد بعضی از دستگاه های شیرینگ نیمه اتوماتیک به غیر از دوخت و برش عملیات هدایت محصول به پشت دوخت و نگهداشتن محصول در پشت قسمت دوخت جهت برنگشتن محصول به هنگام دوخت پلاستیک را توسط 2 جک اضافی دیگر انجام می دهند.

دستگاه شیرینگ اتوماتیک

در دستگاه شیرینگ اگر دستگاه قابلیت کار بدون اپراتور در مدت زمانی بالغ بر 10 دقیقه را داشت این دستگاه را اتوماتیک می گویند در تعریفی دیگر چنانچه دستگاه بتواند به خط تولید متصل شود و محصولات را بدون اپراتورو حداقل  تعداد 100 محصول بصورت پشت سر هم و بدون کمک هیچ اپراتوری در زمان 15 دقیقه انجام دهد می توان به آن دستگاه شیرینگ اتوماتیک گفت. این دستگاه ها قا بلیت اتصال به خطوط تولید را دارا می باشند.

 دستگاه شیرینگ فول اتوماتیک

دستگاه شیرینگ فول اتوماتیک دستگاهی است که بتواند مدت زمان بیشتری بدون اپراتور کار کندحداقل 1ساعت تمام و یا حداقل 300 محصول در این زمان و یا دستگاه عملیات دیگری مثل چسب زنی کارتن گذاری و یا تغییر اتوماتیک تنظیمات فیزیکی و نرم افزاری برای تعویض راحت محصولات متفاوت جهت شیرینگ را بصورت اتوماتیک انجام دهد. تغییرات هوشمندانه سرعت و هوش مصنوعی از دیگر تفاوت های دستگاه شیرینگ اتوماتیک با دستگاه شیرینگ فول اتوماتیک می باشد.