خط تولید مواد شوینده اسیدی و مایعات رقیق

در  این نوع خط تولید, تجهیزات مورد استفاده برای تولید معمولا از جنس پلی  اتیلن می باشد تا در مقابل مواد خورنده اسیدی مانند جوهر نمک یا غیره مقاومت لازم را داشته باشد.

 از جمله محصولات تولیدی با این نوع خط تولید مانند جوهر نمک, انواع جرمگیر, سفید کننده, شیشه شور, آب رادیاتور و دیگر مایعات رقیق می باشد.

دراین خط تولید مواد اسیدی و مایعات رقیق ما نیاز به دستگاه و تجهیزات مختلف داریم.

خط تولید سفید کننده وایتکس

مهمترین دستگاه و تجهیزاتی که میتوان برای خط تولید جرمگیر و سفید کننده نام برد عبارتند از:

1-دستگاه آب دیونیزه 

این دستگاه کار تولید آب فاقد یون و سختی را برای تولید محصولات مختلف از جمله آب رادیاتور, شیشه پاکن, سفید کننده و دیگر محصولات را انجام میدهد.

2-مخزن ذخیره آب دیونیزه

 مخزن ذخیره آب دیونیزه و پمپ و اتصالات انتقال آب دیونیزه به میکسر پلی اتیلن تولید مایعات اسیدی و رقیق.

مخزن ذخیره آب دیونیزه

پس از تسویه آب و ذخیره آن درمخازن ذخیره, آب توسط پمپ و لوله های مورد نظر به میکسر تولید منتقل میشود.

3-میکسر پلی اتیلن تولید مایعات اسیدی رقیق و غیر اسیدی.

معمولا میکسر 2000 لیتری پلی اتیلن یک میکسر مناسب برای تولید اولیه میباشد که هر یک ساعت قادر به تولید 2000 لیتر محصول جرمگیریا سفید کننده(وایتکس) یا مایعات رقیق دیگر می باشد.

میکسر پلی اتیلن تولید جرمگیر و سفید کننده

در میکسر تولید طبق فرمولاسیون تولید اقدام به اضافه نمودن مواد اولیه مینماییم تا محصول ما تولید شوید.

در این میکسر تولید مایعات اسیدی و غیر اسیدی از پمپ مگنتی ضد اسید جهت انتقال و تولید محصولات استفاده میشود. این پمپ های مگنتی ضد اسید کاملا در برابر مواد خورنده و اسیدی مقاوم هستند.

4-مخازن ذخیره محصولات اسیدی و غیراسیدی

اکنون اقدام به انتقال محصول تولید شده به مخزن ذخیره قبل ازدستگاه پرکن مایعات اسیدی یا دستگاه پرکن مایعات رقیق مینماییم.

معمولا این مخازن ذخیره پلی اتیلن در حجم های 1000 لیتر و 2000 لیتر هستند که محصولات تولید شده به آنها منتقل میشوند. تا با توجه به رقیق بودن این محصولات کار انتقال آنها بر اساس نیروی جاذبه یا وزن به پرکن منتقل شود برخلاف دستگاه پرکن مواد شوینده غلیظ که توسط اعمال نیرو و فشار منتقل میشود.

مخزن ذخیره مواد اسیدی و مایعات رقیق

این مخازن ذخیره پلی اتیلن باعث میشود تا هم میکسر جهت تولید بعدی آماده شود و هم محصول در مخازن ذخیره جهت کار پرکن وجود داشته باشد.

5-دستگاه پرکن مواد شوینده اسیدی و رقیق

از دستگاه پرکن مخصوص مایعات اسیدی و غیر اسیدی جهت پر نمودن ظروف جرمگیر یا شیشه شور یا سفید کننده (وایتکس) استفاده میشود. بسته به نوع و حجم ظروف و میزان تولید پرکن های مختلفی ساخته میشود.

پرکن سفید کننده و جرمگیر

پرکن های مواد اسیدی و مایعات معمولا از جنس تفلون و پلی اتیلن هستند.این نوع پرکن ها در دو نمونه پرکن های اتوماتیک, و پرکن های نیمه اتوماتیک ساخته میشود که در بخش پرکن های این سایت به توضیح دقیق آن پرداختیم.

6-دستگاه لیبل زن

از این دستگاه برای زدن برچسب و مشخصات محصول بر روی ظروف استفاده میشود که بسته به نوع ظروف و حجم و مشخصات لیبل دیخواستی این دستگاه توسط سازنده ساخته میشود.

7-دستگاه جت پرینتر

از این دستگاه برای درج قیمت و تاریخ تولید و قیمت مصرف کننده یا تولید کننده بروی لیبل یا ظروف استفاده میشود.

8-دستگاه کانوایر یا نوار نقاله

از این دستگاه برای انتقال محصولات بسته بندی شده به سمت میز ترافیک یا شیرینگ پک استفاده میشود.

معمولا کانوایر در متراژ 3 الی 5 متر ساخته میشود و برای خط تولید مواد شوینده اسیدی باید از جنس تفلون ساخته شود یا استیل 316 ضد خوردگی.

9-میز ترافیک یا بسته بندی

اکنون محصولات تولید شده از روی کانوایر یا نوارنقاله به سمت میز بسته بندی یا ترافیک انتقال داده میشود تا درکارتن بسته بندی شود.