میکسر استیل تولید موادشوینده

میکسر  های تولید مواد شوینده به صورت میکسر های تک جداره و دوجداره می باشد.

 نکته مهم در خرید این میکسر ها نوع جنس ورق می باشد, یعنی در صورتی که مواد  شما دارای خورندگی می باشد. مانند وایتکس و جرمگیر و غیره نوع جنس ورق  میکسر باید 316 و در غیر این صورت می تواند نوع جنس ورق میکسر 304 باشد.

میکسرهایی  که در خط تولید مواد شوینده بهداشتی بکار می روند باید حتما حداقل از جنس  استنلس استیل ۳۰۴ باشد.

 در طراحی جوش دستگاه و نحوه جوشکاری در آن به گونه ای  باشد که علاوه بر ایجاد استحکام مکانیکی, کوچک ترین درزی بجای نماند.

همچنین هیچ  گونه حفره ای که باعث باقی ماندن مواد شیمیایی در آن باشد وجود نداشته  باشد.

نکته  مهم در ساخت میکسر های مخصوص تولید مواد شوینده, طراحی پره های این  میکسرها می باشد. طراحی میل پره ها کاملا مهندسی می باشد به طوری که تمامی  مواد داخل دستگاه را بطور کامل و یکنواخت حل می کند. همچنین جنس بدنه و میل  پره ها از استنلس استیل ۳۰۴L ساخته می شود تا علاوه بر مقاومت در برابر  خوردگی, جلا و درخشندگی بدنه نیز حفظ شود.

یک  میکسر خوب باید در حین تخلیه بطور کامل تخلیه شود و به آسانی شسته و برای  انجام فرمول مایع دیگر آماده شود. میکسر ایدآل باید دارای کف محدب بوده تا  تخلیه مواد از آن بطور کامل انجام گیرد.

درباره مخازن استیل

مخزن  استیل یکی از مخازن فلزی مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد که جهت  ساخت بدنه آن از جنس ورق استیل استفاده می شود.

قیمت آن حسب مورد استفاده  و ملحقاتی همچون همزن الکتریکی (الکتروموتور)، مبدل حراراتی و … تعیین می  گردد. این محصول برای نگهداری سیالات کاربرد دارد و بسته به تجهیزات و نوع  استیل و کیفیت جوشهایی که تولید آن استفاده می شود.

 دارای تنوع قیمت در ظرفیت های مشابه می باشد. مخزن استیل عموما به حالت استوانه ایستاده ساخته می شوند که بیشترین تیراژ تولید را شامل می شوند.

دسته بندی مخازن استیل بر اساس جداره:

1) تک جداره

2) دوجداره

3) سه جداره یا پروسس تانک

دسته بندی مخزن استیل بر اساس جنس ورق:

رده بندی ورق مورد استفاده نیز بسته به کاربرد مخزن استیل، سفارش کارفرما، طراحی انجام گرفته و در نهایت مشخصات سیال مورد استفاده مشخص خواهد شد

1) ورق 304

2) ورق 316 و البته 316L

3) ورق 307

مواد تشکیل دهنده استنلس استیل:

1) کربن : 0.08 درصد

2) منگنز : 2 درصد

3) فسفر : 0.045 درصد

4) سولفور : 0.03 درصد

5) سیلیسیوم : 1 درصد

6) کروم : 18 الی 20 درصد

7) نیکل : 8 الی 10 درصد

استنلس استیل یک آلیاژ آهنی می باشد که در ترکیبات آن لزوما 10 درصد کروم یا کرم وجود داشته باشد.

1) مخزن استیل تک جداره

مخازن  تک جداره استیل یکی از پر مصرف ترین نوع این محصول می باشد. این مخازن از  ظرفیت 500 لیتر الی ظرفیت های بالای 150 متر مکعب قابل تولید می باشند. جنس  ورق مخازن تک جداره تفاوتی ندارد و نسبت به نیاز کارفرما تعیین و تولید می  شود.

1) تک جداره با ورق 304

2) تک جداره با ورق 316

2) مخزن استیل دو جداره

مخزن  استیل دو جداره دسته دیگری از مخزن استنلس استیل می باشد که در ظرفیت های  گوناگون قابل تولید است. برخلاف مخازن پلی اتیلنی یا مشابه آن که دو جداره  بودن بدنه به مقاومت مخزن مرتبط است، در منابع استیل دوجداره یا سه جداره  بودن بدنه ارتباطی با فشار کاری و مقاومت بدنه و … ندارد. بلکه علت اضافه  شدن جداره دوم صرفا به قصد عملیاتی خاصی خواهد بود.

در  ساده ترین حالت بحث جلوگیری از پرت حرارتی مطرح است. استفاده از پشم شیشه،  پشم سنگ و سایر عایق های حرارتی در بین جداره های اول و دوم مخزن استیل  برای این هدف می باشد.

یکی  از حالتهای قابل فرض دیگر این است که در بین دو جداره نیاز به نصب کویل  اسپیرال مسی یا استیل باشد که وظیفه افزایش یا کاهش دمای سیال اصلی درون  مخزن را بر عهده می گیرد. در نوع دیگری از مخزنهای استیل دوجداره نیز با  نصب یک بوشن برای ورودی و یک بوشن برای برگشت آب داغ از دیگ آبگرم نصب می  گردد. در این حالت سیال گرم کننده بین دوجداره جریان می یابد و سیال گرم  شونده در جداره داخلی قرار خواهد داشت.

1) دو جداره با ورق 304

2) دو جداره با ورق 316

3) مخزن سه جداره استیل | پروسس تانک استیل:

پیچیده  ترین و حرفه ترین نوع مخزن استیل، پروسس تانک یا مخزن سه جداره می باشد که  از سه جداره تشکیل شده است. این مخازن همانند سایر انواع مخازن استیل، از  گرید های مختلف استیل (304،309،310،316 و … ) بسته به طراحی و نیاز پروژه  قابل تولید می باشد. این مخازن از ظرفیت 500 لیتر قابل تولید بوده و بسته  به سفارش کارفرما تا ظرفیت های بالای 10 هزار لیتر تولید و عرضه می گردد.  به علت استفاده از تجهیزات اضافی و و لوازم مصرفی در پروسس تانک ها در  ظرفیت مشابه این محصول نسبت به مخازن دوجداره و تک جداره قیمت بالاتری  خواهد داشت.

پروسس  تانک در حالت کلی در مواردی کاربرد دارد که خریدار، تغییر در خواص فرآورده  و سیال مورد نظر مقصودش باشد. یکی از اصلی ترین موارد کاربرد مخازن استیل  سه جداره یا پروسس تانک تغییرات دمایی محصول می باشد.

1) تبادل حرارتی

2) مخلوط سازی

3) فرآوری محصول

4) نگهداری و ذخیره محصول

قیمت مخزن استیل:

از  آنجایی که استیل نسبت به نمونه های مشابه فلزی و پلاستیکی خود دارای قیمت  بالاتری می باشد، هر کارفرمایی قادر به تامین تجهیزات خود با استنلس استیل  نمی باشد. 

باید توجه نمود قیمت یک منبع استیل با نمونه مشابه پلی اتیلنی  خود حداقل تفاوت قیمت 3 برابری خواهد داشت. 

توجه به این  نکته خالی از لطف نیست که برخی آلیاژ های استیل همچون (S.S316L) قیمت  بسیار بالاتری خواهند داشت.

اما به طور کلی فاکتور های دخیل در قیمت مخزن استیل به شرح زیر خواهد بود:

1) قیمت روز ورق استیل

2) ظرفیت مخزن

3) تک جداره یا دو جداره بودن

4) ضخامت بدنه و عدسی ها

5) وجود تجهیزات جانبی همچون: منهول، ساید گلاس، همزن، گیربکس، آبنما، نردبان، الکترو گیربکس و….