میز ترافیک خط تولید موادشوینده

یکی  از تجهیزاتی که کمک زیادی به مکانیزه تر شدن خطوط تولید می کند میز ترافیک  است. میز ترافیکی معمولا قبل از ماشین آلاتی نظیر دستگاه پرکن مایعات قرار  می گیرد تا بطری ها با نظم و ترتیب یک به یک وارد دستگاه مربوطه شوند.  البته این میز در انتهای فرایند تولید نیز کاربرد دارد که میز جمع گفته می  شود. محصولات بعد از تولید روی سینی میز به منظور جمع آوری قرار می گیرد.

بخش گردان میز توسط تسمه و فولی به چرخش در می آید و امکان کنترل سرعت با اضافه نمودن اینورتر نیز میسر است.

در  صنایع بسته بندی و در خط های تولید که تیراژ تولیدشان بالا هست از دستگاهی  به نام دستگاه میز ترافیک ‌یا میز گردان استفاده می شود. این دستگاه با  استفاده از صفحه گردان روی آن و نرده های راهنمای مخصوص، ظرف یا محصول را   روی خط هدایت و یا از روی خط به داخل خود هدایت می کند. در این صورت نیاز  نیست که اپراتور در انتها یا ابتدای خط برای برداشتن یا قرار دادن تک تک  ظرف ها حضور داشته باشد .

ابعاد  صفحه گردان دستگاه میز ترافیک بسته به نیاز تعداد ظرف های ترافیک شده روی  آن طراحی می شود اما در حالت عادی صفحه گردان با قطر 100 سانتی متر است و  جنس آن به سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود. معمولا خطوط پرکن و بسته بندی  اتوماتیک دارای میز ترافیک هستند.

مشخصات فنی دستگاه میز ترافیک :

1) قطر صفحه یک متر

2) اسکلت آهن پروفیل (40*40)

3) روکش از ورق یک میل آهن 

4) دارای یک موتور و گیربکس مستقل که توسط تسمه انتقال قدرت می‌کند.

کاربرد میز ترافیک در خط بسته بندی:

میز  ترافیک یا همان میز دوار معمولا قبل از ماشین آلاتی نظیر دستگاه پرکن  مایعات قرار می گیرد تا بطری ها با نظم و ترتیب یک به یک وارد دستگاه  مربوطه شوند. البته این میز در آخر فرایند تولید هم کاربرد دارد که میز جمع  گفته می شود. محصولات بعد از تولید روی سینی میز به منظور جمع آوری قرار  می گیرد.