شرکت مهندسی کار اندیش صنعت شیمی

شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی انواع فرمولاسیون خمیر دندان و خط تولید خمیر دندان را طبق جدیدترین روش های ساخت و تولید و مورد تایید بهداشت و استاندارد ملی مبتنی بر تجربه مهندسین و محققین شیمی خود ارائه می نماید.

این شرکت در زمینه زیر فعالیت می نمایید:

راه اندازی خط تولید خمیر دندان, ارائه فرمول ساخت خمیر دندان,

آموزش تولید خمیر دندان, تامین مواد اولیه خمیر دندان,

فروش تجهیزات تولید خمیر دندان

ارائه تخصصی فرمولاسیون خمیر دندان
خمیر دندان بزرگسال
خمیر دندان کودک
خمیر دندان سفید کننده فوری
خمیر دندان گیاهی


همکاری موثر و موفق به همراه رضایت تولیدکنندگان در کشورهای ایران, افغانستان, عراق,  تاجیکستان, آذربایجان, اربیل کردستان, تاجیکستان, ترکمنستان و سایر کشورها

مهمترین تفاوت شرکت مهندسی کاراندیش صنعت شیمی با سایر شرکت ها این است که علاوه بر ارائه فرمول های جدید و با کیفیت تولید خمیر دندان و تجهیزات تولید و مواد اولیه مورد نیاز شما تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت و چه از نظر به روزرسانی فرمول های ساخت خمیر دندان شما انجام می دهد و همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

قبل از هرگونه اقدام عملی جهت ثبت شرکت, گرفتن مجوزات لازم, خرید مواد اولیه, خرید فرمولاسیون, راه اندازی خط تولید خمیر دندان, ساخت واحد تولیدی و دیگر  اقدامات عملی حتما از مشاوره رایگان متخصصین ما استفاده نمایید.

سالها تجربه موفق در امر مشاوره جهت راه اندازی و ساخت و تولید انواع خمیر دندان

**رضایت تمام مشتریان پشتوانه ما است**
توجه:
کلیه اطلاعات این سایت انحصاری است و با زحمت و علم مهندسین این شرکت جمع آوری و نوشته شده است لذا هرگونه کپی برداری توسط دیگران ممنوع می باشد.
در  خرید فرمولاسیون و مواد اولیه و تجهیزات تولید کاملا دقت نمایید متاسفانه خیلی از دوستان و مشتریان ما قبلا با مراجعه به شرکت ها و افراد نامناسب و سودجو با مبالغ بالاتر اقدام به خرید مواد اولیه و فرمولاسیون و تجهیزات با وعده های کاذب و بدون برآورد و مشاوره با متخصص و مهندسین باتجربه کردند که این امر باعث ضرر مالی و عدم رسیدن به نتیجه مطلوب آنها شده بنابراین در انتخاب خود دقت نمایید.

آماده ارائه مشاوره کاملا رایگان ازطریق:

ارتباط از طریق شبکه مجازی:(واتساپ, ایمو, تلگرام)

شماره  موبایل: 09152189390

شماره دفتر: 05136144019

شماره فاکس: 05136144019

جیمیل: karandishsanatco@gmail.com

مشاوره رایگان توسط متخصص شیمی مطابق با استاندارد های ملی با کمترین هزینه ها و قیمت اقتصادی و قابل رقابت با کلیه تولید کنندگان خمیر دندان انجام می شود.

تاریخچه خمیر دندان

از 5000 سال قبل از میلاد، مصری ها پودر دندان درست کردند که شامل خاکستر پودر شده سم گاو، پوسته تخم مرغ پودر شده و سوخته و پوکه بود. یونانی ها و سپس رومی ها با افزودن ساینده هایی مانند استخوان های خرد شده و پوسته صدف، دستور العمل ها را بهبود بخشیدند. در قرن 9، موسیقیدان و طراح مد عراقی، نوعی خمیر دندان اختراع کرد که آن را در سراسر اسپانیا اسلامی رواج داد. ترکیبات دقیق این خمیردندان ناشناخته است، اما "هم عملکرد داشته و هم مزه مطبوعی دارد". مشخص نیست که آیا این خمیردندان های اولیه به تنهایی مورد استفاده قرار گرفته اند، یا باید با پارچه هایی بر روی دندان ها مالیده شوند، یا اینکه باید با مسواک های اولیه مانند شاخه های درخت چریش استفاده شود.

پودرهای دندان برای استفاده با مسواک در قرن نوزدهم در انگلیس مورد استفاده عمومی قرار گرفت. بیشتر آنها خانگی بودند، گچ، آجر پودر شده یا نمک به عنوان مواد تشکیل دهنده بودند.

خمیر دندان راه راه در سال 1955 توسط لئونارد مارافینو اختراع شد. پس از آن حق اختراع ثبت شده به یونیلور فروخته شد، وی در اوایل دهه 1960 این محصول جدید را با نام تجاری Stripe به بازار عرضه کرد. به دنبال آن معرفی برند سیگنال در اروپا در سال 1965 انجام شد. اگرچه Stripe در ابتدا بسیار موفق بود، اما دیگر هرگز به 8٪ از سهم بازار خود در سال دوم خود نرسید. در سال 1990، به Colgate-Palmolive حق ثبت اختراع برای دو نوار با رنگ متفاوت اعطا شد.

خمیر دندان چیست

خمیردندان, همراه با مسواک برای تمیز کردن و حفظ زیبایی و سلامت دندان استفاده می شود. از خمیر دندان برای تقویت بهداشت دهان و دندان استفاده می شود: ساینده ای است که به از بین بردن پلاک دندان و غذا از دندان کمک می کند، در سرکوب هالیتوز کمک می کند و مواد فعال (معمولاً فلوراید) را برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه ارائه می دهد. نمک و بی کربنات سدیم (جوش شیرین) از جمله موادی هستند که می توانند جایگزین خمیر دندانهای تجاری شوند. مقادیر زیادی خمیر دندان بلعیده شده می تواند سمی باشد.

خمیر دندان ها به طور کلی برای حفظ سلامت دندان و جلوگیری از بیماری های دندانی مانند حفره ها مفید هستند. همچنین به کنترل و از بین بردن تجمع پلاک کمک می کند. همچنین به جلوگیری و از بین بردن تجمع میکروب در دندان ها و حفظ سلامت لثه کمک می کند.

نحوه عملکرد خمیر دندان

فلوراید به اشکال مختلف محبوب ترین ماده فعال در خمیر دندان برای جلوگیری از ایجاد حفره است. فلوراید در گیاهان، حیوانات و برخی منابع طبیعی آب به مقدار کم وجود دارد. فلوراید اضافی موجود در خمیر دندان اثرات مفیدی در تشکیل مینای دندان و استخوان دارد. سدیم فلوراید, متداول ترین منبع فلوراید است، اما فلوراید استنوس، اولافلور (یک نمک آلی فلوراید) و سدیم منوفلوئوروفسفات نیز استفاده می شود. فلوراید استنوس در کاهش شیوع پوسیدگی دندان و کنترل التهاب لثه نسبت به سدیم فلوراید موثرتر است، اما باعث ایجاد لکه های سطحی تا حدودی می شود. غلظت های کمتر از 1000 ppm احتمالاً پیشگیرانه نیستند و اثر پیشگیری با غلظت افزایش می یابد. تعداد استرپتوکوک های موتانس و لاکتوباسیل ها را کاهش می دهد و احتمالاً رسوبات فلوراید کلسیم را در درجه بالاتر از استفاده از فلوراید سنتی افزایش می دهد.

بسیاری از خمیردندان ها،نه همه، حاوی سدیم لوریل سولفات یا سورفاکتانت های مرتبط (شوینده ها) هستند. سدیم لورت سولفات در بسیاری دیگر از محصولات مراقبت شخصی مانند شامپو نیز یافت می شود و عمدتا یک ماده کف کننده است که توزیع یکنواخت خمیر دندان را امکان پذیر می کند و قدرت پاک کنندگی آن را بهبود می بخشد.

تریکلوزان، یک ماده ضد باکتری، یکی از مواد رایج خمیردندان در انگلستان است. تریکلوزان یا کلرید روی از التهاب لثه جلوگیری می کند و به کاهش بوی بد دهان کمک می کند. تریکلوزان به کاهش 22 درصدی پلاک و در التهاب لثه، به میزان 48 درصدی در کاهش خونریزی لثه دست یافته است. با این حال، شواهد کافی برای نشان دادن تفاوت در مبارزه با پریودنتیت وجود نداشت و هیچ اثری از اثرات مضر مرتبط با استفاده از خمیردندان های تریکلوزان برای بیش از 3 سال وجود نداشت. کلرهگزیدین عامل ضد میکروبی دیگری است که در خمیر دندان استفاده می شود ، اما بیشتر در محصولات دهانشویه اضافه می شود. سدیم لورات سولفات، یک ماده کف کننده, یک ماده رایج خمیردندان است که همچنین دارای برخی فعالیت های ضد میکروبی است. محصولات تجاری بسیاری در بازار موجود است که حاوی روغنهای اساسی مختلف، ترکیبات گیاهی (به عنوان مثال بابونه، چریش، کیتوزان، آلوئه ورا) و عصاره های طبیعی یا گیاهی (به عنوان مثال هینوکیتیول) است. با یک بررسی متقابل سیستماتیک مشخص شد که خمیردندان های گیاهی به اندازه خمیر دندانهای غیر گیاهی در کاهش پلاک دندان در مدت زمان پیگیری کوتاهتر (4 هفته) موثر هستند.

سه طعم دهنده رایج عبارتند از: نعناع، نعناع هندی، و گیاه سبز. خمیر دندان با طعم روغن نعناع فلفلی در منطقه مدیترانه محبوب است. طعم های عجیب و غریب تر شامل انیسون آنتول، زردآلو، دارچین، رازیانه، اسطوخودوس، زنجبیل، وانیل، لیمو، پرتقال و کاج است. نوع دیگر, خمیر دندانهای بدون طعم است.

کلرید استرانسیم یا نیترات پتاسیم برای کاهش حساسیت در برخی از خمیردندان ها وجود دارد.

خمیردندانها با ترکیبات زایلیتول در جلوگیری از پوسیدگی دندان در دندانهای دائمی کودکان موثرتر از خمیر دندانهای حاوی فلوراید به تنهایی هستند.

خمیر دندان سفید کننده فوری چیست

خمیر دندانهای سفید کننده, حاوی پراکسید هستند، همان ماده ای که در ژل های سفید کننده دندان یافت می شود. ساینده موجود در این خمیردندان ها، نه پراکسید، لکه ها را از بین می برد. خمیردندان های سفید کننده نمی توانند با نفوذ به لکه های سطح یا پوسیدگی، رنگ طبیعی دندان ها را تغییر دهند و یا تغییر رنگ دهند. برای از بین بردن لکه های سطحی، خمیردندان های سفید کننده می توانند ساینده هایی باشند که به آرامی دندان ها را صیقل می دهند یا مواد افزودنی مانند سدیم تری پلی فسفات برای تجزیه یا حل لکه ها. وقتی دو بار در روز استفاده می شود، سفیدتر شدن دندان ها به طور معمول دو تا چهار هفته طول می کشد. خمیر دندان سفید کننده به طور کلی برای استفاده روزمره بی خطر است ، اما استفاده زیاد از آن ممکن است به مینای دندان آسیب برساند. ژل های سفید کننده دندان یک گزینه جایگزین است. تقریباً تمام مواد دندانی که به طور خاص برای سفید کردن دندان ساخته شده اند، صرف نظر از اینکه ماده تغییر رنگ شیمیایی به آن افزوده شده است یا نه، اثر مفیدی در کاهش لکه های خارجی دارد. با این حال، روند سفید کردن می تواند به طور دائمی قدرت دندان ها را کاهش دهد، زیرا این فرآیند یک لایه محافظ خارجی مینا را از بین می برد.

خمیر دندان گیاهی چیست

بسیاری از خمیردندان های گیاهی حاوی فلوراید یا سدیم لوریل سولفات نیستند. مواد موجود در خمیردندان های طبیعی بسیار متفاوت است اما اغلب شامل جوش شیرین، آلوئه، روغن اوکالیپتوس، بابونه، گل همیشه بهار، عصاره گیاه (عصاره توت فرنگی) و روغنهای اساسی است. زغال چوب همچنین در فرمول های خمیر دندان گنجانده شده است. با این حال، هیچ مدرکی برای تعیین ایمنی و اثربخشی آن وجود ندارد. بررسی متقابل سیستماتیک 2020 از 24 آزمایش مقایسه ای تصادفی کنترل شده, نشان داد خمیردندان های گیاهی نسبت به خمیردندان های غیر گیاهی برتر هستند.

ویژگی های فرمولاسیون خمیر دندان این شرکت

1) کاهش پوسیدگی دندانها 

2) بالا رفتن استحکام دندانها

3) بالا رفتن مقاومت دندانها در مقابل باکتریهای مضری که در دهان وجود دارد

4) زیبایی و ئرخشندگی دندان

5) مانع ایجاد جرم روی دندان

6) کاهش حساسیت دندان

7) بسته بندی مناسب

8) قیمت مناسب

نکات مهم استفاده از خمیر دندان

تنها چیزی که مصرف‌کننده‌ها باید به نشان خمیردندان توجه کنند برحسب مورد است، مثلا افرادی که از بیماری‌ لثه رنج می‌برند و مسواک زدن برایشان دردناک است باید از خمیردندان‌هایی استفاده کنند که میزان حساسیت را کم می‌کند .

برای کودکان به دلیل اینکه خطر خوردن خمیردندان هست، بهتر است خمیردندان‌های مناسب برای کودکان استفاده شود؛ چراکه خمیردندان‌ مخصوص کودک درصد فلوراید کمتری دارد و در صورت بلعیدن خطری برای کودک ندارد .

علاوه بر خمیردندان‌هایی که برای افراد سیگاری موجود است که جرم‌های روی دندان‌های این افراد را از بین می‌برد، خمیردندان‌هایی وجود دارد که جنبه دارویی داشته و حتما با تجویز پزشک مصرف میشوند چون غلظت فلوراید در این گونه خمیردندان‌ها پنج برابر خمیردندان‌های معمولی است .