دستگاه لیبل زن مواد شوینده

دستگاه لیبل زن

کلمه  ی لیبل به معنای اتیکت و یا برچسب است و از آن برای معرفی و همینطور قیمت و  مشخصات کالا بر روی خود کالا استفاده می شود. دستگاه لیبل زن دستگاهی است  که این عمل را انجام می دهد. دستگاه لیبل زن در واقع یک نوع پرینتر است که  از آن روی لیبل برای چاپ کردن حروف، بارکد و اعداد، با استفاده از هد  حرارتی موجود در آن استفاده می شود. هد حرارتی موجود در دستگاه لیبل زن عمل  چاپ را به وسیله ی لیبل حرارتی انجام می دهد. دستگاه لیبل شامل قطعات  بسیار مهم و اصلی می باشد. این قطعات عبارت اند از: مین برد، هد حرارتی یا  ترمال هد، غلطک فید، موتور فید، نگهدارنده ی ریبون و نگهدارنده ی لیبل.

1) لیبل زن دستی

لیبل  زن دستی وسیله ای است که با استفاده از آن می توان بر روی محصولات و تمامی  اجناس در کمترین زمان ممکن قیمت و اتیکت گذاری کرد. وظیفه ی دستگاه لیبل  زن دستی این است که بر روی محصولات و اجناس دیگر برچسب گذاری کند. برای  استفاده از دستگاه لیبل زن دستی به کمک یک اپراتور نیاز دارید.به این صورت  که با حرکت دادن اهرم دستگاه برچسب یا لیبل بر روی بسته بندی محصولات نصب  می شوند.
دستگاه لیبل زن بطری یکی از کاربردی ترین دستگاه های لیبل زن دستی هستند.

2) لیبل زن نیمه اتوماتیک

دستگاه  لیبل زن نیمه اتوماتیک را می‌توان یک دستگاه همه کار به‌حساب آورد که  برچسب‌های خود چسبنده‌ای را بر روی ظروف و کالا به شکل استوانه‌ای و مربعی  اعمال می‌کنند، همچنین باید گفت از این دستگاه برای اتیکت زدن بطری‌های  پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. دقت داشته باشید لیبل زن نیمه اتوماتیک را  می‌توان مجهز به فیبر نوری دانست.

3) لیبل زن اتوماتیک

یکی  از دستگاه های لیبل صنعتی که جزو پر کاربرد ترین ها می باشد، دستگاه لیبل  زن اتوماتیک است. دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای خطوط تولید و بسته  بندی است.

دستگاه  لیبل زن اتوماتیک دارای دو نوع می باشد. در خطوط تولید و همین طور بسته  بندی دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای مهم به حساب می آید. کارخانه  هایی که عمل لیبل زدن را به صورت اتوماتیک انجام می دهد به صورت یک نوار  نقاله محصولات به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک می روند و لیبل ها به صورت  اتوماتیک بر روی محصولات چسبانده می شوند.

انواع دستگاه لیبل زن اتوماتیک:

1) لیبل زن اتوماتیک حرارتی 

2) لیبل زن پشت چسب دار

انواع لیبل زن پشت چسب دار یک طرفه و دو طرفه:

الف) لیبل زن پشت چسب دار یک طرفه 

ب) لیبل زن پشت چسب دار دو طرفه

 دستگاه  لیبل زن اتومات قابلیت چسباندن لیبل پشت چسب دار یک طرفه بر روی ظروف تخت و  گرد و دوطرفه را براي انواع ظروف دارا می باشد و دستگاه مجهز به یک نوار  نقاله قابل تنظیم در قسمت بالای بطری جهت تثبیت ظروف بر روی خط در هنگام  چسبیدن لیبل می باشد. برچسب زدن بر روي ظروف استوانه اي، كتابي، PET، شيشه،  پلي اتلين و انواع گالن در مصارف غذايي، شيميايي و بهداشتي كاربرد دارد.

مزاياي دستگاه لیبل زن پشت چسب دار :

1)  دستگاه دارای واحد تایمینگ جهت هدایت منظم ظروف و دارای تجهیزات حسگر  محصول و حسگر لیبل اختصاصی قابل تنظیم و کالیبره شدن با انواع ظروف و لیبل  غیر شفاف می باشد.

2)  دستگاه کامـلا اتوماتيک بوده و مجهز به کنترل الکترونيکي  (PLC)،  مـانيتوررنگي با صفحه کليد لمسي (touch screen) و کنترل دور  الکترونيکي(Inverter) مي باشد.

3)  دستگاه  برچسب زن دارای کنترل plc می باشد و سیستم مانیتورینگ HMI به گونه  ای طراحی شده که اپراتور به راحتی میتواند ماشین را تنظیم کند و میزان  راندمان تولید را تغییر دهد.

4) دستگاه دارای نواری به عرض ۲۰cm و طول ۲m می باشد.

5) تمام قسمت های دستگاه از جنس استیل می باشد.

6) تمام تغییرات و تنظیمات دستگاه از طریق صفحه نمایشگر لمسی قابل اجرا است.

7) ظرفیت دستگاه ۵۰۰۰  بطری در ساعت می باشد.