خط تولید مواد شوینده غلیظ

مواد شوینده با توجه به نیاز روزمره جزو یکی از اساسی ترین کالاهای مصرفی موجود در بازار ایران است. مصرفی بودن مواد شوینده و بازار بزرگ آن باعث شده است تا خیلی از افراد به راه اندازی خط تولید مواد شوینده علاقه زیادی نشان دهند.

شما باتوجه به نوع خط تولید مواد شوینده میتوانید انواع محصولات مختلف مانند, مایع ظرفشویی, مایع دستشویی, مایع لباسشویی, جرمگیر, سفید کننده, شیشه پاکن و دیگر محصولات مهم را تولید کنید.

با توجه به اهمیت روز افزون بهداشت محیط و بهداشت شخصی استفاده از مواد شوینده همواره در اولویت قراردادشته است. سلامت و بهداشت رابطه تنگاتنگی با استفاده از مواد شوینده دارند و همین امر باعث شده تا روز به روز راه اندازی خط تولید مواد شوینده طرفداران و سرمایه گذاران خاص خود را داشته باشد.

البته میزان فروش بالا و سود دهی بسیار مناسب فروش مواد شوینده مختلف نیز از دیگر دلایل توجه خیلی از افراد به سرمایه گذاری در تولید مواد شوینده است.خط تولید مواد شوینده

در اینجا سعی داریم تا به طور مختصر و مفید به بررسی انواع خط تولید مواد شوینده بپردازیم. خط تولید های مواد شوینده بسته به نوع محصول تولیدی و حجم و میزات تولید متفاوت میباشد. از مهمترین خط تولید های مواد شوینده میتوان به خط تولید مواد شوینده نیمه اتوماتیک و خط تولید مواد شوینده اتوماتیک اشاره کرد.

یکی دیگر از خط تولید های کم سرمایه و پر طرفدار خط تولید مواد شوینده صنعتی است که با سرمایه بسیار کمتری نسبت به نمونه خط تولید اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مواد شوینده قابل راه اندازی است.

1) خط تولید مواد شوینده غلیظ (اتوماتیک و نیمه اتوماتیک)

در خط تولید مواد شوینده صرفا تجهیزات مورد نیاز برای تولید معمولا از جنس استیل 304 و 316 ضد زنگ می باشد.

این خط تولید برای انواع تولیدات موادشوینده غلیظ مانند انواع مایع ظرفشویی, مایع دستشویی, مایع لباسشویی, شامپو و غیره استفاده می شود.

2) خط تولید مواد شوینده صنعتی

در  خط تولید مواد شوینده صنعتی با توجه به حجم کم تولید, دستگاه و تجهیزات کمتری مورد استفاده قرار می گیرد و شما با حداقل سرمایه اقدام به راه اندازی خط تولید مورد نظر می فرمایید.

برای خط تولید مواد شوینده صنعتی معمولا یک میکسر تولید مواد شوینده در حجم کم و یک دستگاه آب دیونیزه و مقداری لوازم آزمایشگاهی به همراه فرمولاسیون تولید و مواد شیمیایی مربوطه کافی است.خط تولید مواد شوینده غلیظ

معمولا این نوع مواد شوینده بیشتر در گالن های 10 و 20 لیتری به بازار مصرف عرضه میگردد.که از مهمترین بازارهای مصرفی میتوان به مانند قالیشویی ها, خشکشویی ها, کارواش ها, هتل ها و دیگر مکان های عمومی اشاره نمود.

خط تولید نیمه اتوماتیک مواد شوینده

خط تولید نیمه اتوماتیک مواد شوینده معمولا برای راه اندازی کارخانه ها در حجم های تولید متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه متوسط  این نوع خط تولید مواد شوینده باعث شده تا خیلی از افراد علاقه مند به راه اندازی کارخانه مواد شوینده که تجربه چندانی ندارند با این نوع خط تولید شروع کنند.

برای راه اندازی خط تولید نیمه اتوماتیک معمولا از دستگاه و تجهیزات دارای کارایی متوسط با قیمت متوسط استفاده میشود. که در زیر به تعدادی از این تجهیزات و دستگاهها جهت راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیمه اتوماتیک اشاره میکنیم.خط تولید مواد شوینده

مانند انواع دستگاه آب دیونیزه, مخازن ذخیره آب, پمپ های انتقال آب, میکسر تولید استیل در حجم متوسط و پمپ غلیظ کش و دستگاه پر کن نیمه اتومات مخصوص مواد شوینده غلیظ و معمولا مبحث لیبل زدن بر روی قوطی های مواد شوینده به صورت دستی انجام می گردد یا از قبل با دستگاه لیبل زن برچسب زده میشود. و همچنین درب های قوطی ها با دست بسته می شود یه با درب بند های دستی.

در خط تولید نیمه اتوماتیک همچنین می توانیم از کانوایر (نوار نقاله) و جت پرینتر (تاریخ زن) نصب شده بر روی کانوایر برای سهولت و افزایش سرعت تولید استفاده نمود.

در خط تولید های نیمه اتوماتیک مواد شوینده غلیظ حجم های تولید حدود 2 تا 4 تن در هر شیفت کاری مد نظر قرار داده می گیرد. قیمت برآوردی این نوع خط تولید نسبت به خط تولید اتوماتیک بسیار پایین تر است و خیلی از تولید کنندگان در ابتدا با این نوع خط تولید اقدام به فعالیت می نمایند.

خط تولید اتوماتیک موادشوینده

از خط تولیدهای اتوماتیک مواد شوینده غلیظ در کارخانه های با حجم تولید بالای روزانه استفاده می شود که کلیه فرایند تولید مواد شوینده از مرحله ابتدایی تا مرحله انتهایی به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود.

در راه اندازی خط تولید اتوماتیک مواد  شوینده غلیظ نیاز به سرمایه ای  بسیار بالا دارد. معمولا برای  راه اندازی خط تولید اتوماتیک  مواد شوینده غلیظ نیاز به فضا و مکان بزرگتری  برای تولید هستیم.

در  کارخانه هایی که  اقدام به راه اندازی خط تولید اتوماتیک مواد شوینده غلیظ مینمایند  حداقل تولید  روزانه 20 تن در روز میباشد.. با توجه به حجم تولید بالای  روزانه مواد  شوینده با خط تولید اتوماتیک مواد شوینده نیازمند مخازن ذخیره  بزرگ برای  استراحت محصول هستیم.

در فرایند تولید مواد شوینده با خط تولید اتوماتیک  آب دیونیزه از مخازن ذخیره به صورت کاملا اتوماتیک و با حجم مشخص توسط دستگاه لیتر شمار به میکسر تولید انتقال می یابد. دستگاههای لیتر شمار به صورت دیجیتال یا آنالوگ هستند که معمولا نمونه دیجیتال دقت بسیار بالاتری دارد.

از پمپ ها و اتصالات برای انتقال آب از مخازن ذخیره آب به میکسر های تولید مواد شوینده استفاده می شود. اندازه و نوع اتصالات انتقال آب بستگی به کاربرد و میزان حجم تولید لازمه در فرایند  تولید مواد شوینده دارد.این لوله و اتصالات انتقال آب می تواند به صورت  آنالوگ یا دیجیتال فرایند انتقال آب را انجام دهد.

 پس از تولید محصولات شوینده طبق فرمولاسیون آن در میکسر های مواد شوینده, محصولات تولیدی توسط پمپ های غلیظ کش به مخازن استراحت استیل منتقل می شود. مخازن ذخیره بسته به نوع کاربرد میتواند از نوع مخازن ذخیره استیل یا مخازن ذخیره پلی اتیلن باشد.

معمولا حجم میکسر های استیل که در تولید مواد شوینده در این نوع خط تولید  استفاده میشود 5000 لیتری میباشد و از مخازن ذخیره 5000 لیتری یا 10000  لیتری برای استراحت مواد شوینده تا آماده سازی برای بسته بندی استفاده  میشود.

پس از مخازن ذخیره و استراحت مواد شوینده تولید شده, محصول به پرکن های اتوماتیک مواد شوینده منتقل می شود و آنجا در بطری های مخصوص پر می شوند. پرکن مواد شوینده این نوع خط تولید هم به صورت کاملا اتوماتیک اقدام به پرنمودن ظروف مینماید. بسته به نوع ظرف و حجم آن پرکن های مواد شوینده غلیظ به صورت خطی یا روتاری استفاده میشوند.

در ادامه خط تولید برچسب های محصول توسط دستگاه لیبل زن اتوماتیک لیبل ها بروی ظروف چسبانده میشود. 

دستگاه لیبل زن هم به صورت کاملا اتوماتیک به صورت تک رو یا دورو اقدام به زدن لبل ها بر روی ظروف مینماید.

بعد از لیبل خوردن ظروف در ادامه خط تولید توسط دستگاه جت پرینتر تاریخ و قیمت مصرف کننده و تولید کننده بروی ظروف درج میشود. دستگاه جت پرینتر هم دارای انواع مختلفی است که در بخش دستگاه و تجهیزات به طور کامل به توضیح آن پرداختیم.بعد از اینکه محصولات لیبل زده شدند اکنون ظروف محصولات تولید شده به سمت میز ترافیک یا شیرینگ پک جهت بسته بندی حرکت میکند.

شرکت کاراندیش صنعت شیمی به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه راه اندازی انواع خط تولید مواد شوینده از صفر تا صد مشغول به فعالیت است. کلیه موارد شامل: تهیه مواد اولیه, دستگاه و تجهیزات تولید و فرمولاسیون های مواد شوینده به همراه خدمات مورد نیاز براساس تکنولوژی روز به شما ارئه میشود.