راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی

دستمال کاغذی از جمله محصولات سلولزی بسیار پر مصرف است که در سبد مصرف خانوار قراردارد.باتوجه به تولید و بسته بندی بسیار آسان دستمال کاغذی بسیاری از علاقه مندان به کارآفرینی اقدام به راه اندازی انواع خط تولید دستمال کاغذی می نمایند.

در اینجا سعی میکنیم به طور خلاصه و قابل فهم به توضیح انواع خط تولید دستمال کاغذی بپردازیم.

انواع خط تولید دستمال کاغذی

1-خط تولید دستمال کاغذی اقتصادی یا لفافه (پلاستیکی)

معمولا به دستمال کاغذی های که در بسته بندی لفافه و به صورت تعداد چند بسته ای در یک بسته مادر به بازار ارائه میشود را دستمال کاغذی اقتصادی گفته میشود. در اینجا سعی میکنیم به توضیح دستمال کاغذی اقتصادی و دستگاههای مورد نیاز برای خط تولید دستمال کاغذی اقتصادی بپردازیم.دستمال کاغذی اقتصادی

معمولا بسته بندی دستمال کاغذی های اقتصادی در بسته های مادر 3, 8 و 10 بسته ای به بازار ارائه میشود. دستمال کاغذی های اقتصادی معمولا در بسته بندی هایی 100 برگ دولا(200برگ), 200 برگ دولا(400برگ) و 250 برگ دولا(500برگ) به بازار ارائه میشود.

ازمهمترین دستگاههای مورد نیاز برای تولید دستمال کاغذی اقتصادی میتوانیم به دستگاه فولکات, دستگاه پرکن دستمال کاغذی اقتصادی ودستگاه دوخت لفافه دستمال کاغذی اقتصادی اشاره کرد.

دستگاه فولکات دستمال کاغذی

در خط تولید دستمال کاغذی اقتصادی نیاز به دستگاه فولکات می باشد که کار برش, چیدمان و شمارش کاغذهای تیشو خرد شده را انجام میدهد. این دستگاهها جزو دقیق ترین و بهترین دستگاهها برای تولید دستمال کاغذی هستند.

خط تولید دستمال کاغذی اقتصادیمعمولا دستمال کاغذی های تولید شده توسط این دستگاهها به صورت حجیم شده تر نسبت به نمونه دستمال کاغذی جعبه ای هستند.

دستگاه پرکن دستمال کاغذی اقتصادی

پس از خرد شدن و تا زدن و شمارش کاغذهای تیشو توسط دستگاه فولکات دستمال کاغذی این تیشو های خورد شده توسط دستگاه پرکن داخل لفافه های پلاستیکی طبق تعدادی که از قبل توسط دستگاه فولکات مشخص شده پر می شود.

دستگاه دوخت دستمال کاغذی اقتصادی یا لفافه

پس از پر شدن کاغذ های تیشو خورد شده توسط دستگاه پرکن دستمال کاغذی این لفافه ها توسط دستگاه دوخت پلمپ می شود. معمولا این عمل دوخت توسط اعمال گرما و حرارت انجام میگردد. پس از دوخت خردن لفافه ها توسط دستگاه دوخت دستمال کاغذی اقتصادی اکنون بسته های دستمال کاغذی روی میز بسته بندی در تعداد مشخص در لفافه های مادر بسته بندی میشود.

2-خط تولید دستمال کاغذی جعبه ای

این نوع بسته بندی دستمال کاغذی نیز از محصولات پرفروش دستمال کاغذی است که دارای کاربردهای خاص خود است. دستمال کاغذی جعبه ای با توجه به قیمت بالاتر جعبه برای بسته بندی نسبت به لفافه هزینه تولید بیشتری دارد. معمولا دستمال کاغذی های جعبه ای در بسته بندی 100 برگ دولا(200 برگ), 150 برگ دولا(300برگ) و 200 برگ دولا(400برگ) اشاره نمود.

کیفیت و قیمت تمام شده تولید دستمال کاغذی جعبه ای بستگی به کیفیت و قیمت تمام شده جعبه دارد. به عنوان مثال بعضی جعبه های دستمال کاغذی دارای ظاهر طلاکوب هستند که باعث قیمت بالای تولید آنها میشود.

معمولا دستمال کاغذی جعبه ای با توجه به ظاهر زیباتر نسبت به دستمال کاغذی اقتصادی کارایی و مصرف خاص خود را دارد. مثلا در ادارات, شرکت ها, رستوران ها, هتل ها, و منازلی که طاهر و زیبایی بسته بندی برای آنها اهمیت دارد از این نوع دستمال کاغذی استفاده میکنند.

از مهمترین دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید دستمال کاغذی جعبه ای میتوان به دستگاه فولکات دستمال کاغذی جعبه ای, دستگاه پرکن دستمال کاغذی جعبه ای و دستگاه دوخت دستمال کاغذی جعبه ای اشاره نمود.

دستگاه فولکات دستمال کاغذی جعبه ای

این دستگاه دقیقا مانند دستگاه دستمال کاغذی فولکات اقتصادی است با این تفاوت که انباس دستگاه نسبت به نمونه اقتصادی حجم بالایی به کاغذ تیشو نمی دهد. و کاغذ های تیشو با پف و حجم کمتری خرد و چیدمان میشود.

دستگاه پرکن دستمال کاغذی جعبه ای

دستگاه پرکن دستمال کاغذی جعبه ای با دستگاه پرکن دستمال کاغذی اقتصادی متفاوت است. این نوع دستگاه ها دارای قیمت بالاتری نسبت به دستمال کاغذی جعبه ای میباشند. بستگی به میزان تولید این دستگاهها دارای انواع مختلف میباشند.

 برای همین خیلی از تولید کنندگان متوسط به صورت دستی جعبه ها را پر مینمایند. و جعبه های پرشده با دست را در دستگاه دوخت دستمال کاغذی جعبه ای قرار می دهند.

دستگاه دوخت دستمال کاغذی جعبه ای

از این دستگاه برای دوخت جعبه دستمال کاغذی های جعبه ای استفاده میشود. دستگاه دوخت دستمال کاغذی جعبه ای بسته ای با توجه به نیاز و حجم تولید و نوع جعبه به صورت سفارشی ساخته میشود.

از مهمترین انواع دستگاه دوخت جعبه دستمال کاغذی  میتوان به دستگاه دوخت چسب سرد جعبه دستمال کاغذی و دستگاه دوخت جعبه دستمال کاغذی اشاره کرد که در بخش دستگاه و تجهیزات به صورت کامل توضیح داده شده است.

3-خط تولید دلسی دستمال کاغذی توالت و حوله ای

یکی دیگر از انواع محصولات سلولزی پر مصرف و پرفروش که میتوان به آن اشاره کرد دستمال کاغذی رولی توالت و حوله ای است. برای تولید دستمال کاغذی رولی توالت و حوله ای نیاز به خط تولید کاملا متفاوت نسبت به خط تولید دستمال کاغذی جعبه ای و اقتصادی است.

در تولید دستمال کاغذی دلسی توالت و حوله ای معمولا بر خلاف نمونه های دستمال کاغذی جعبه ای و اقتصادی بر اساس تعداد شمارش برگه های دستمال تولیدی نمی باشد. معمولا بسته های دستمال کاغذی توالت و حوله ای بر اساس متراژ و وزن مشخص تولید و به بازار عرضه می شود.

در خط تولید دلسی دستمال رولی توالت و حمام از دستگاه و تجهیزات مختلفی استفاده میشود. از مهمترین دستگاهها میتوان به دستگاه دلسی پوینت تو پوینت, دستگاه پرکن دستمال دلسی, دستگاه دوخت دستمال دلسی و اره برش دستمال دلسی اشاره کرد.

در زیر به توضیح کامل این خط تولید میپردازیم:

دستگاه دلسی پوینت تو پوینت دستمال کاغذی توالت و حوله

دستگاه دلسی پوینت تو پوینت دستمال کاغذی ابعاد و متراژ مشخص از کاغذهای تیشو چهار لایه یا کاغذهای تیشو سه لایه را با پرفراژ های دقیق تولید می نماید. این پرفراژ های ایجاد شده بروی دستمال حوله ای و حمام برای این است که به راحتی تعداد مشخص را برای مصرف جدا کنیم.

این دستگاه کار پیچش کاغذ های تیشو سه لایه و چهار لایه را بر روی لوله های مقوایی در متراژ و وزن مشخص شده انجام میدهد تا جهت برش و بسته بندی آماده شود.

دستگاه  اره برش دستمال دلسی رولی

از این دستگاه برای برش لوله های تولید شده دستمال کاغذی توسط دستگاه دلسی پوینت تو پوینت  به متراژ های کوچکتر با عرض مشخص استفاده میشود. این دستگاه در کیفیت ها و مدل های متفاوت در بازار موجود است.

دستگاه پرکن دستمال دلسی توالت و حوله ای

این دستگاه کار پر نمودن لفاف های دستمال دلسی را انجام میدهد. معمولا دستگاه پرکن دستمال کاغذی دلسی به صورت دو رول یا چهار رول ساخته میشود. دستگاه پرکن دو رول دستمال توالت و حوله ای جزو پرمصرفترین نوع این دستگاهها است.

دستگاه دوخت دستمال کاغذی دلسی توات و حوله ای

یکی دیگر از دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید دستمال کاغذی دلسی توالت و حوله ای دستگاه دوخت دلسی دستمال کاغذی است. این دستگاه کار دوخت لفاف ها یا پلاستیک های پرشده توسط دستگاه پرکن دستمال کاغذی توالت یا حوله ای را انجام میدهد. یکی از پرمصرف ترین دستگاههای دوخت دستمال دلسی دستگاه دوخت دو رول دستمال کاغذی توالت و حوله ای است.

در اینجا سعی کردیم تا به صورت مختصر و کامل اقدام به توضیح کامل چند نوع از پر کاربرد ترین خط تولید های دستمال کاغذی بپردازیم. شما میتوانید جهت آشنایی با انواع دستگاه های خط تولید دستمال کاغذی به صورت کاملا اختصاصی به بخش دستگاه و تجهیزات این سایت مراجعه نمایید.

بسیار از شما ممنون هستیم که وقت گذاشتید و تا پایان مطالب با ما بودید.

کاراندیش صنعت شیمی پیشرو در ارائه خطوط دستمال کاغذی